• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Labākie vārtu guvēji 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā Katarā

Nu jau kā pāris dienas Pasaules kausa finālturnīrs Katarā ir noslēdzies un nu, priekšā četri gadi, kad 2026. gadā atkal varēsim vērot un baudīt lielo futbola notikumu. Katarā, teju mēneša garumā, no 20. novembra līdz 18. decembrim, trīsdesmit divas spēcīgākās pasaules futbola izlases savā starpā aizvadīja 64 spēles, lai noskaidrotu, kura ir šī brīža spēcīgākā futbola izlase pasaulē.

Fināla spēlē, tiekoties Argentīnas un Francijas izlasēm, pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārāki izrādījās argentīnieši, tādējādi izcīnot savu trešo Pasaules kausa trofeju pēc 36 gadu pārtraukuma. Mačā par trešo vietu, tikās divas F grupas komandas – Maroka un Horvātija. Abas izlases jau bija tikušās apakšgrupas spēlē, kura noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Spēlē par bronzas medaļām, mača rezultāts jau tika atklāts 7 minūtē un horvāti panāca 1:0, taču 2 minūtes vēlāk, marokāņi izlīdzināja rezultātu. Tiesa, gala vārds piederēja Horvātijas izlasei, kad pirmā puslaika izskaņā, Mislavs Orsičs izvirzīja vadībā savu komandu un tā spēja noturēt rezultātu 2:1 līdz spēles beigām.

Labāko spēlētāju balvas

Par šī finālturnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts un  zelta buci saņēma 24 gadus vecais franču uzbrucējs Kilians Mbapē. Fināla spēlē gūstot hat-trick jeb trīs vārtus, pavisam šajā Pasaules kausā Mbapē atzīmējās ar astoņiem vārtu guvumiem.

Par finālturnīra labāko spēlētāju tika atzīts un  zelta bumbu saņēma Argentīnas kapteinis Lionels Mesi. Argentīnietis ar 7 gūtiem vārtiem un 3 rezultatīvām piespēlēm, bija viens no galvenajiem spēlētājiem, kurš aizveda savu izlasi līdz fināla spēlei un palīdzēja tai izcīnīt Pasaules kausu.

Par labāko turnīra vārtsargu un zelta cimdu saņēma argentīnietis Emiljano Martiness, kurš visa turnīra laiku rādīja stabilu un labu sniegumu. Cits Argentīnas izlases spēlētājs, aizsargs Enso Fernandess, saņēma balvu un tika atzīts kā labākais jaunais futbolists

Visa finālturnīra laikā, 64 spēlēs tika gūti 172 vārdi, kas vidēji ir 2.6 vārti spēlē. Neskaitot gūtos vārtus un rezultatīvās spēles, piekritīsiet, ka Pasaules kauss Katarā sagādāja nevienu vien pārsteigumu un ir viens no visu laiku aizraujošākajiem finālturnīriem.