• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Labākais un naudīgākais Eiropas futbola klubu turnīrs atgriežas

Labākais un naudīgākais Eiropas futbola klubu turnīrs atgriežas

Ir klāt septembra vidus un tas nozīmē, ka atgriezusies ir arī UEFA Čempionu līga! 32 komandas grupu turnīrā cīnīsies tālāk par 16 vietām “play-off” stadijā un galveno trofeju. Ierastie favorīti palikuši savās izejas pozīcijās arī šoreiz, taču ir atrodami arī “melno zirdziņu” kandidāti. Par aktuālo Čempionu līgas jaunajā sezonā un favorītiem arī turpinājumā.

welcome-offer

Viena “nāves grupa” un vairākas potenciāli sīvās

Kā ierasts, pirms spēles sākušās, tiek iezīmētas, tā sauktās, “vieglās” un “nāves” grupas.

Par “nāves grupu” var uzskatīt F grupu. Tajā spēlē Parīzes “Saint – Germain” (PSG), Dortmundes “Borussia”, Ņūkaslas “United” un pērnā gada pusfinālisti “AC Milan”. Tikmēr esošajiem čempioniem Mančestras “City” atkal grupā ir “RB Leipzig”.

Eksperti spriež, ka vismaz trīs komandu sīvēšanās par divām vietām, kas dos iespēju iekļūt “play – off”, sagaidāma vēl B, D un E grupās.

Favorītu lomā – ierastie aizdomās turamie

“TonyBet” ekspertu ieskatā par galvenajiem favorītiem uz titulu arī šosezon izvirzīti Mančestras “City” futbolisti ar Pepu Gvardiolu priekšā. Otrie reālākie kandidāti tiek minēti Minhenes “Bayern”, kuriem vasarā pievienojās Harijs Keins. Un, protams, kā tad bez titulētākā Eiropas kluba Madrides “Real” – kopumā 14 Čempionu līgas trofejas, tuvākajiem sekotājiem šajā rādītājā “AC Milan” esot priekšā par septiņiem kausiem.

Favorītu kompānijā ierindota arī PSG komanda, kuru gan pametis Neimārs. Tiesa, arī “Real” atvadījās no kluba ikonas Karima Benzema. Zīmīgi, ka abi uzbrucēji tagad pelna neiedomājas summas Saūda Arābijas čempionātā. 

Favorītu lokā atrodas arī “Barcelona”, Londonas “Arsenal” un pērnie finālisti “Inter Milan”, kā arī Mančestras otrs klubs “United”. 

Tāpat viena no sezonas intrigām ir arī, kuri būs labākie turnīra snaiperi? Prognožu līderos izvirzīts “City” galvenais spēks Hālands. Pērn viņš bija rezultatīvākais ar 12 goliem, kas gan visu laiku vārtu guvēju sarakstā deva dalīto astoto vietu. Kā viņa galvenie konkurenti uz šo godu ir iepriekš minētais Keins, kā arī PSG, iespējams, pēdējo sezonu aizvadošais Kiliāns Mbapē.

 “TonyBet” sporta likmju piedāvājumu uz Čempionu līgu gan tuvākajiem mačiem, gan sezonas griezumā ir iespējams aplūkot šeit.

UEFA klubiem dāsni dala naudu

Sasniegt pēc iespējas augstvērtīgāku rezultātu Čempionu līgā nav tikai sportiskais un goda jautājums. Tā klubiem arī ir lieliska iespēja prāvi papildināt savu kasi. Un te lielajiem Eiropas klubiem tas nereti var būt nopietns jautājums. Izgāžoties turnīrā, vai traģēdijas gadījumā pat nekvalificējoties tam no nacionālā čempionāta, budžetā rodas robi, jo daudzas vienošanās ar sponsoriem ir tendētas tieši Čempionu līgas spēļu dēļ. Un arī prēmiju neiekasēšana pie vāja rezultāta. Tas viss radīt galvassāpes klubu vadītājiem. 

Savukārt mazajiem klubiem, kuri regulāri nespēlē grupu turnīrā, tā ir lieliska iespēja nopelnīt vēl nebijušus naudas apmērus. Kur tā nauda nonāk tālāk – īpašnieku kabatās vai kluba attīstībā vai dalīti, šāds pētījums vēl nav veikts. Bet noteikti Eiropā ir vairāki piemēri, kur klubi pēc lielu prēmiju iegūšanas nostiprinās uz starptautiskās skatuves.

UEFA gan atalgo labi. Kopējā summa (ieskaitot kvalifikācijas kārtu dalībniekus) sastāda 2,032 miljardus eiro. Par iekļūšanu grupu turnīrā klubi var rēķināties ar 15,64 miljoniem eiro, bet par katru uzvaru tajā (kopā seši mači jāaizvada) ar vēl 2,8 miljoniem, bet neizšķirtu 840 tūkstošiem. Tikmēr komandas, kuras iekļūs top 16 kārtā, saņems vēl papildus 9,6 miljonus. Attiecīgi šīs summas aug un finālisti saņems katrs par 15,5 miljoniem, bet uzvarētāji klāt vēl piecus! Tagad saprotams, kāpēc klubiem šis turnīrs ir svarīga arī biznesa sastāvdaļa.

Ar pilnu UEFA izmaksu apjomu un kārtību detalizēti var iepazīties šeit.

Grupu turnīrs norisināsies no 19.09. līdz 13.12. un tad februāra / marta mēnešos sekos izslēgšanas spēles jeb ⅛ fināls, ¼ fināls paredzēts aprīlī, pusfināls aprīļa izskaņā, savukārt fināla spēle tiks aizvadīta 1. jūnijā. Šoreiz par norises vietu izvēlēta Londona, leģendārais Vemblija stadions.

welcome-offer