• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ko varam sagaidīt RFS mačā pret “Hearts”?

Ko varam sagaidīt RFS mačā pret “Hearts”?

Pēc izbraukuma spēles Florencē, no kuras, pēc galvenā trenera Moroza vārdiem, tika atvests perfekts rezultāts, RFS ir gatavi uzņemt Skonto stadionā Edinburgas “Heart of Midlothian”. Skotu futbola klubs, kas ir nosaukts par godu skotu rakstnieka Valtera Skota romānam gaidāmajā mačā tiek uzskatīts par favorītu. Neskatoties uz to, eksperti neprognozē tādu pretnieku pārsvaru, kā pirms iepriekšējā RFS mača. Lai radītu mūsu lasītājiem labāku priekšstatu par to, ar kādu rezultātu beigsies spēle Skonto stadionā, esam apkopojuši bukmeikeru un citu lietpratēju prognozes šajā rakstā.

Kas īsti ir “Heart of Midlothian”?

Edinburgas kluba pagāšējā sezona Skotijas spēcīgākajā čempionātā bija diezgan veiksmīga, izcīnot trešo vietu un iekļūstot kausa izcīņas finālā. Pateicoties Glāzgovas superklubiem “Rangers” un “Celtic”, Skotijas čempionāts tiek uzskatīts, par vienu no Eiropas spēcīgākajiem, bet starp abām līdervienībām un pārējiem skotu klubiem pastāv milzīga atšķirība. Piemēram, “Celtic” pamatizdevumu budžets ir gandrīz 90 miljoni eiro, bet “Hearts” – tikai nepilni 16. RFS izredzes kļūst vēl cerīgākas, ņemot vērā to, ka “Hearts” ir cietuši 6 zaudējumus pēdējo septiņu maču laikā, ieskaitot demoralizējošu sakāvi mājas spēlē pret Istambulas klubu, kas beidzās ar 0 – 4. “Hearts” līderi ir centra uzbrucējs Lorencs Šanklands un malējais uzbrucējs Berijs Makkejs, kuri ir atbildīgi par pusi no kluba gūtajiem vartiem šajā sezonā. 

Edinburgas līdzjutēji sagaida tikai uzvaru

Lai gan “Hearts” nav viens no Eiropas futbola grandiem, pateicoties neveiksmīgajam šīs sezonas sākumam, Robija Neilsona komanda ir zem liela spiediena gūt uzvaru spēlē pret RFS. Nepārliecinošais sezonas sākums Skotijas līgā tika uztverts ar vilšanos un sagrāve pret Istambulas “Başakşehir” izsita elpu no tūkstošiem mājinieku “Tynecastle Park” stadionā. Ja “Hearts” zaudēs RFS, tad asa kritika un izmaiņu pieprasīšana no kluba līdzjutēju puses ir neizbēgama. No otras puses, izskatās, ka RFS tikko izdevās piepildīt savu solījumu spēlēt brīvu un nepiespiestu futbolu pret spēcīgo “Fiorentina”. Tā vismaz var noprast pēc galvenā trenera Moroza teiktā, ka viņa futbolisti esot spēlējuši tik atraisīti “kā bērnībā, spēlējot pagalmā”. Pēc visa spriežot, viena no komandām ir zem milzīga spiediena pātraukt zaudējumu sēriju, bet otra – apzinās, ka jau ir palēkušies augstāk par savu galvu un nejūt nekādu spriedzi. 

Noslēgumā

Lai gan “Hearts” ir vismaz līmeni zemāks pretinieks, salīdzinot ar Florences klubu, RFS gaida ļoti smags pārbaudījums. Pirms spēles ar “Fiorentina” bija skaidrs, ka priekš RFS labvēlīga rezultāta ar neatlaidīgu spēli vien būs par maz un bija jācer arī uz veiksmi, ko rīdzinieki arī saņēma izcilās Šteinbora spēles formā. Arī nākamā spēle ir pret objektīvi spēcīgāku pretinieku, bet rīdziniekiem nevajadzetu paļauties uz veiksmi divos mačos pēc kārtas.