• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Klāt kārtējais principiālais Rīgas derbijs Virslīgā – cīņa par līderpozīcijām

Klāt kārtējais principiālais Rīgas derbijs Virslīgā – cīņa par līderpozīcijām

Jūnija pēdējā dienā jeb piektdienas vakarā pulksten 20:00 “Skonto” stadionā norisināsies otrais Rīgas klubu derbijs Latvijas futbola Virslīgā šosezon – RFS pret “Riga FC”, mājinieku statusā esot otrajiem. Pirmais duelis noslēdzās ar kaujiniecisku bezvārtu neizšķirtu. Ko varam sagaidīt no šī dueļa?

welcome-offer

Rīgas klubi Virslīgā dominē

Pēc aizvadītām 19 spēļu kārtām (dažām vienībām gan ir mazāk maču) pārliecinošā atrāvienā no citām komandām atrodas abi Rīgas klubi, līderu godā ar 49 punktiem esot “Riga FC”, kamēr RFS atpaliek tikai par viena punkta tiesu. Dalītajā trešajā vietā esošās komandas “Liepāja” un pērnā gada čempioni “Valmiera” ir iekrājuši 29 punktus, kas nozīmē – visticamāk, sezonas noslēgumā čempiona titulu savā starpā noskaidros tieši šīs abas Rīgas komandas.

Tomēr svarīgi izceļams ir viens fakts – RFS šobrīd ir vienīgā komanda, kas nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu šajā sezonā. “Riga FC” viens tāds ir, taču tai ir arī par vienu uzvaru vairāk nekā RFS – 15 pret 14 – un par diviem neizšķirtiem mazāk – trīs pret pieciem – no kurienes arī rodas viena punkta atstatums.

Tāpēc šī mača cena ir vēl lielāka. Tā būs ne tikai cīņa par aktuālajām līderu pozīcijām turnīra tabulā, bet jāskatās arī plašākā mērogā. Proti, ja cīņa turpināsies tikpat spraiga, nevar izslēgt, ka sezonas noslēgumā liela nozīme būs arī savstarpējās spēlēs sasniegtajiem rezultātiem.

Aktuālās formas abām komandām

RFS šobrīd ir aktīva četru uzvaru sērija, kamēr “Riga FC” vienīgo zaudējumu piedzīvojusi 9. jūnijā pret “Valmieru”. Atkāpei – RFS iepriekšējā kārtā ar valmieriešiem izrēķinājās ar 3:0. Tiesa, “Riga FC” var lepoties ar garāko uzvaru sēriju šīs sezonas Virslīgā, šai atzīmei no 20. aprīļa līdz 21. maijam sasniedzot astoņas uzvaras, kamēr RFS labākais rezultāts ir bijis secīgas piecas uzvaras periodā no 4. līdz 21. maijam.

Tāpat RFS var lepoties ar labāko aizsardzību čempionātā – tā ielaidusi tikai sešus vārtus, kamēr piektdienas pretinieki astoņus. RFS ir arī labākais uzbrukums līgā, 19 mačos spējot gūt 49 vārtus jeb vidēji 2,57 goli ik maču. Iespaidīgs rādītājs! Trešajā daļā no tiem ir piedalījies aizvadītā mēneša Virslīgas labākais spēlētājs serbs Andrejs Iļičs. Viņš līdz šim spējis gūt 12 vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles partneriem. Iļičs ir arī vadošais bombardieris Virslīgā, kamēr viņam uz papēžiem min tieši “Riga FC” viens no uzbrukuma līderiem Marko Regža ar 11 vārtiem.

Aizvadītais mēnesis pagāja RFS zīmē. Ne tikai tāpēc, ka aizvien neviena komanda nespēja viņus uzveikt. Arī ne tāpēc, ka par labāko spēlētāju tika atzīts Iļičs. Bet arī tāpēc, ka par labāko mēneša treneri tika atzīts arī Viktors Morozs. Zīmīgi, ka Morozs var lepoties ar iespaidīgu bilanci, esot trenera amatā, ja par atskaites punktu ņemam tikai Rīgas derbijus. Viņš ir RFS komandu vadījis 15 tādos mačos, no kuriem astoņos uzvarēts, nospēlēti pieci neizšķirti un piedzīvoti tikai divi zaudējumi.

Ekspertu ieskatā nelielā favorītu lomā pirms mača tiek uzskatīti “Riga FC” futbolisti, bet noteikti, ka RFS ir savas pretenzijas par šīm prognozēm. Un iepriekš pieminētā Moroza statistiska viennozīmīgi svaru kausus izlīdzina. Bet kā jau ierasts šādos mačos, izredzes vērtējamas kā 50 pret 50. Interesants ir arī fakts, ka no pēdējiem četriem Rīgas derbijiem trijos fiksēts neizšķirts un viena RFS uzvara. Sērija jāturpina!

Tāpēc visi sporta līdzjutēji ir laipni gaidīti “Skonto” stadionā piektdien pulksten 20:00. Biļetes iespējams iegādāties šeit. Pasteidzies un nenokavē iespēju iegādāties sev tīkamākās sēdvietas, jo stadions solās būt gana piepildīts!

welcome-offer