• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Irānas futbolistam netiks piespriests nāves sods” – ziņo Irānas vēstniecība

“Irānas futbolistam netiks piespriests nāves sods” – ziņo Irānas vēstniecība

Nesen mūsu mājaslapā ziņojām, ka Irānas valdība piespriedusi nāves sodu vienam no Irānas vīriešu futbola izlases spēlētājiem – Amiram Nasram Azadani. Nasrs Azadani līdz šim pārstāvējis vietējās līgas klubus “Rah Ahan” un “Tractor”. Futbolists aizturēts un sods esot piespriests par dalību protestos, kuros Irānas iedzīvotāji iziet ielās un izrāda sašutumu, un neapmierinātību ar striktajām sieviešu tiesībām valstī. Šonedēļ Irānas valdība nākusi klajā ar paziņojumu, kurā noliedz runas, ka Amiram Nasram Azadani būtu piespriests nāves sods.

“The Iran Wire”, kas ir viena no oficiālajām ziņu aģentūrām valstī vēstīja, ka valstsvienības spēlētājs apsūdzēts par karošanu pret Dievu, par ko draud pakāršana. Sīkāka informācija gan nav pieejama par šo notikumu, taču Irānas laikrakstā minēts, ka Azadani apcietināts saistībā ar policijas pulkveža un divu brīvprātīgo policistu nāvi.

Kolumbijas prezidents Gustavo Petro savā Twitter profilā veltījis apsveikuma vārdus Argentīnas izlasei un tās kapteinim Lionelam Mesi par uzvaru 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā Katarā. Savā Twitter ierakstā, Kolumbijas prezidents arī mudinājis Irānas valdību apžēlot un nesodīt Amiru Nasramu Azadani. Šo ierakstu pamanīja un atbildi pārādā nepalika arī Irānas vēstniecība Kolumbijā. 

“Tiesa vēl nav bijusi, tāpēc ziņas par nāvessodu Irānas futbolistam ir tīri meli” bija lasāms vēstniecības Twitter profilā. Papildus, savā ierakstā vēstniecība kritizēja informācijas karu, kas vērsta pret Irānas valsti.

Mahsas Amini nāve un skaļie protesti

Iziešana ielās un vērienīgie protesti Irānā aizsākās Septembra vidū, kad valsts tikumības policija par nepareizu galvas lakata valkāšanu aizturēja Mahsu Amini. Amini policijas iecirknī mīklainos apstākļos mirusi, taču citas aizturētās sievietes, kuras atradušās kopā ar Amini teikušas, ka sieviete esot smagi piekauta. 

Irānas futbolisti solidarizējas un arī protestē

2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā Katarā piedalījās arī Irānas vīriešu futbola izlase, kura notikumiem savā valstī neuzgrieza muguru. Lai solidarizētos ar saviem tautiešiem, futbolisti pirms spēlēm atteicās dziedāt valsts nacionālo himnu. 

Īsi pirms finālturnīra sākuma, Irānas varasiestādes arestēja divus citus valstsvienības spēlētājus – Vuriju Gafuri un Parvi Borumandu. Gafuri tika aizturēts par centieniem iedragāt Irānas futbola izlasi, izplatot propagandu pret Islāma republiku. Borumands, turpretī, tika apcietināts, jo piedalījās kādā no rīkotajiem protestiem. Taču, īsi pirms Pasaules kausa spēles pret ASV izlasi, abi futbolisti tika atbrīvoti.