• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Horvātija un Maroka zaudējot pusfinālos, cīnīsies par trešo vietu Pasaules kausā

Horvātija un Maroka zaudējot pusfinālos, cīnīsies par trešo vietu Pasaules kausā

Sestdien, 17. decembrī, pulksten 17:00 pēc Latvijas laika tiks aizvadīta Pasaules kausa finālturnīra spēle par trešo vietu, kurā tiksies Maroka un Horvātija. Abas šīs komandas Katarā notiekošajā finālturnīrā jau ir tikušās F apakšgrupas spēlē, kura noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. 

Katarā notiekošais Pasaules kausa finālturnīrs ir bijis pārsteigumiem pilns – ne tikai ar Saūda Arābijas uzvaru pār Argentīnas izlasi, bet arī Japānai pārspējot spēcīgo Vācijas izlasi, kā arī Marokas uzvaras pār Spāniju un Portugāli. Skaidrs ir viens – nevienā no mačiem nevar ar pārliecību teikt, ka favorīte uzvarēs. Tāpēc pirms Marokas un Horvātijas cīņas par trešo vietu aplūkosim, cik rezultatīvas ar vārtu guvumiem līdz šim ir bijušas abas komandas. 

Marokas un Horvātijas finālturnīrā gūto vārtu skaits

Līdz šim abas komandas ir aizvadījušas sešas spēles 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā. Horvātijas izlase sešās spēlēs ir guvusi 8 vārtus un ielaidusi 6 vārtus. Turpretī Marokas futbolisti sešās spēlēs guvuši 6 vārtus un ielaiduši tikai 3 vārtus. Jau minējām, ka abas komandas šajā finālturnīrā ir tikušās un šī F apakšgrupas spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Tā kā uz spēles ir liktas bronzas medaļas, liela iespēja, ka arī sestdienas spēle noslēgsies ar maz gūtajiem vārtiem.

Ko piedāvā Tonybet sporta totalizators uz šo sestdienas spēli?

Tonybet sporta totalizators savā mājaslapā uz Marokas – Horvātijas spēli piedāvā vairākas prognozes, taču uzmanību pievērsīsim gūtajiem vārtiem. Patlaban vilinoša ir Tonybet piedāvātā prognoze “zem 2.5” kopā gūtiem vārtiem, kuras koeficients ir 2.00. Līdz šim redzētais 2022. gada Pasaules kausā liek domāt, ka vieglāk un precīzāk ir prognozēt mačā gūto vārut skaitu, nevis uzvarētāju, tāpēc arī analizēsim nedaudz sīkāk šo likmi.

Vai kopējais gūto vārtu skaits būs zemāks par 2.5?

Tikai 2/6 Horvātijas spēlēm šajā finālturnīrā beidzās ar vairāk kā 2.5 gūtiem vārtiem – spēlē pret Argentīnu un Kanādu. Turpretī visas aizvadītās Marokas izlases spēles šajā Pasaules kausā beigušās ar mazāk kā 2.5 gūtiem vārtiem. Turpinot, horvāti ir spējuši pamatlaikā uzvarēt tikai 1/6 spēlēm – F apakšgrupas mačā, pamatlaikā uzvarot Kanādu ar 4:1.

Nenoliedzami, horvātu lielākais trumpis ir tās spēcīgā aizsardzība, taču uzbrukumā līdz šim komandai ir pietrūcis rezultatīvs uzbrucējs. Katrā spēlē tiek izveidoti bīstami momenti pie pretinieku vārtiem, taču uzbrucēji nespēj momentus pārvērst vārtu guvumos. Ja runājam par aizsardzību, tad lielākais mūris horvātu rindās ir tās vārtsargs Dominiks Livakovičs, par kuru jau runā neviens vien Eiropas spēcīgāks klubs. Livakovičs šajā finālturnīrā arī ieguvis kādu rekordu – ar četrām izķertām “pendelēm”, vārtsargs atkārtojis Pasaules kausu rekordu visvairāk izķertajos 11 metru soda sitienus. Līdz ar to, nebūtu aplami teikts, ka Horvātijas izlase būtu priecīgi, ja trešās vietas ieguvēja tiktu noskaidrota pēcspēles 11 metru soda sitienos.

Ja atceramies F apakšgrupas spēli starp šīm izlasēm, tad lielāko mača daļu bumba atradās pie Horvātijas futbolistiem. Šāds scenārijs arī varētu notikt sestdienas mačā – Marokas futbolisti spēlēs vairāk no aizsardzības un centīsies izmantot ātros pretuzbrukumus, lai gūtu vārtus. Marokas pusfināla spēle pret Franciju tikai pierādīja to, ka pat ielaižot vārtus spēles pirmajās minūtēs, marokāņu futbolisti spēj pārņemt iniciatīvu spēlē un veidot bīstamus uzbrukumus.

Kaut arī Horvāti ir favorīti Pasaules kausa finālturnīra spēlē par trešo vietu, Marokas izlase līdz šim ir apliecinājusi, ka spēj tikt galā ar favorītkomandām. Analizējot abu komandu sniegumu līdz šim, Tonybet piedāvātā likme “zem 2.5 vārtiem” šķiet pavisam reāla šajā mačā, kā arī tas, ka uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles 11 metru soda sitienos.