• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Horvāti paziņo sastāvu dalībai Pasaules kausa finālturnīrā

Horvāti paziņo sastāvu dalībai Pasaules kausa finālturnīrā

Ir palikušas 10 dienas līdz 2022. gada Pasaules kausa futbolā atklāšanai, kas no 20. novembra līdz 18. decembrim norisināsies Katarā. Nesen vēstījām par Dānijas sastāvu šim Pasaules kausam, un nu, trešdien, savu oficiālo sastāvu paziņojusi arī Horvātijas futbola izlase. Bez pārsteigumiem, Horvātijas izlases kapteinis un galvenais “motors” arī šajā čempionātā būs Madrides “Real” pussargs Luka Modrič (37)

Horvātu galvenais treneris Zlatko Daličs, kurš pie izlases stūres ir no 2017. gada, sastāvā iekļāvis arī citas horvātu futbola zvaigznes, kā piemēram Londonas “Chelsea” pussargu Mateo Kovačiču (28), Totenhemas “Hotspur” uzbrucēju Ivanu Perišiču (33) un Milānas “Inter” pussargu Mateo Brozoviču (29). 

Horvātu fināls 2018. gada Pasaules kausā

Horvātu izlase pēdējos gados demonstrējusi iespaidīgu sniegumu kā Eiropas, tā arī Pasaules čempionātos. Tā, piemēram, izlase aicīnījās arī līdz 2018. gada Pasaules kausa finālam, kurā ar rezultātu 2:4 piekāpās Francijas futbolistiem. Šogad, salīdzinot ar iepriekšējo Pasaules kausu, horvātu rindās iztrūkst Ivana Rakitiča un Danijela Subasiča, kuri jau pirms laika paziņoja, ka neturpinās spēlēt valstsvienībā. Palīdzēt Horvātu izlasei, tiesa gan no rezervistu soliņa, dosies Mario Mandžukičs, kurš beidzot savas futbolista gaitas, ir kļuvis par galvenā trenera Zlatko Daliča asistentu. Savas futbolista karjeras laikā, Mandžukičš izlases rindās guvis 33 vārtus, kas ierindo viņu otrajā vietā rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Trešajā vietā šajā sarakstā ir Ivans Perišičs ar 32 vārtiem, bet TOP 5 noslēdz Luka Modrič ar 23 gūtiem vārtiem. 

Iekļauti spēlētāji no spēcīgākajiem Eiropas klubiem

Katārā horvātu izlases rindās varēsim redzēt arī Minhenes “Bayern” labās malas aizsargu Josipu Stanišiču (22), kā arī 20 gadus jauno talantu, kuram paredz spožu futbolista karjeru – Joško Gvardiolu, kurš spēlē “Leipzig” komandā. Tiesa, šajā čempionātā vietu komandas sastāvā nav izcīnījis “Southampton” aizsargs Dujems Carams un “Wolfsburg” kreisās malas uzbrucējs Josips Brekalo (24). 

Horvātijas futbola izlase tika ielozēta F apakšgrupā Katarā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā, kurā spēles aizvadīs ar Marokas, Kanādas un Beļģijas futbola izlasēm. Atgādinām, ka Horvātija ir viena no Latvijas pretiniecēm 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā.