• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Hearts” piezemē RFS lidojumu

“Hearts” piezemē RFS lidojumu

RFS ir ierakstījuši vairākas jaunas lapaspuses Latvijas futbolā. Rīgas klubs ne tikai ir vienīgais Latvijas vēsturē, kam izdevās iekļūt kāda no Eiropas futbola kausa grupu turnīrā, bet arī pirmais, kam izdevies gūt punktu. Ņemot vērā to, ka neizšķirti tika nospēlēts pret mūsu grupas favorīti Florences “Fiorentina”, daudzi cerēja, ka RFS ir iespējas uzvarēt spēlē pret Skotijas komandu “Heart of Midlothian”. Lai gan Rīgas futbolistiem bija savas iespējas, “Hearts” izcīnija pārliecinošu uzvaru ar 0:2, atgādinot RFS, ka viņiem šajā turnīrā ir jācer uz iespējām aizķerties.

Futbola svētki Rīgā

Atskatoties uz aizvadīto maču, viens no patīkamākajiem ar to saistītajiem aspektiem bija 1500 jautro un krāšņo “Hearts” līdzjutēju ierašanās Rīgā. Ir pagājis ilgs laiks, kopš pēdējās reizes, kad mūsu pilsēta ir uzņēmusi tik kuplu ārzemju futbola līdzjutēju skaitu un vēl ilgāks laiks, līdz tos piesaistīt ir izdevies kādam no mūsu klubiem, nevis nacionālajai izlasei. “Hearts” līdzjutēji sāka ierasties jau divas dienas pirms mača. Viņi priecājās par skaisto Rīgas arhitektūru sociālajos mēdijos, izkāra savus karogus Vecrīgas bārās, dziedāja jautras dziesmas un aizbrauca mājās, iztiekot bez nepatīkamiem incidentiem.

RFS bija iespējas

Pretēji spēlei Florencē, ceturtdien rīdzinieki nenosēdās aizsardzībā un mēģināja ielauzties skotu soda laukumā ar garām piespēlēm. Pirmā bīstamā situācija bija tieši pie skotu vārtiem, Emersona raidījumam trāpot pa vārtu stabu. Pirmā puslaika beigās, lieliska izdevība bija arī Florences spēles varonim Iličam, kurš gan nespēja to realizēt, neveiksmīgi uzņemot bumbu uz krūtīm. Pāris labas izdevības izlīdzināt rezultātu bija arī otrā puslaika beigās, kad “Hearts” futbolisti iesēdās aizsardzībā, bet RFS neizdevās materializēt haotisko skotu aizsardzību vārtu guvumā. 

“Hearts” spēlēja pārliecinošāk

Lai gan spēle bija puslīdz līdzīga, skotiem 94 minūšu laikā izdevās izveidot vairāk bīstamu momentu un labāk tos realizēt. Jā, pirmie vārti tika gūti ar soda sitienu, RFS aizsargam Stuglim neveiksmīgi nospēlējot ar roku savā soda laukumā. Arī otrie “Hearts” vārti tika gūti noķerot rīdziniekus pretuzbrukumā, kad pašās kompensācijas laika beigās, rīdziniekiem vairs nekas cits neatlika kā riskēt uz visu banku. Tomēr Edinburgas klubam bija arī daudz citu iespēju un spēle mierīgi varēja beigties arī ar rīdziniekiem vēl nelabvēlīgāku rezultātu. 

Noslēgumā

Pēc šīs spēles ir neliela rūgtuma sajūta, jo šķiet, ka vairs tik labas iespējas izcīnīt uzvaru grupu turnīrā var arī nebūt. RFS demonstrēja cienījamu spēli pret objektīvi spēcīgāku pretinieku. Rīdziniekiem bija savas iespējas aizķerties, bet pietrūka mazliet meistarības un kripatiņas veiksmes. Diemžēl, spēlējot pret augstāka līmeņa klubiem, reizēm nākas zaudēt pat tad, ja viss ir izdarīts pareizi.