• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Francija pret Maroku – vai āfrikas futbolisti spēs uzvarēt pašreizējo Pasaules čempioni?

Trešdien, 14. decembrī, pulksten 21:00 pēc Latvijas laika, tiks noskaidrota pēdējā fināliste 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā Katarā. Pēdējā pusfināla mačā tiksies pašreizējā Pasaules kausa ieguvēja Francija un šā turnīra lielākais pārsteigums – Marokas izlase. Marokieši, ceturtdaļfināla spēlē uzvarot Portugāles izlasi ar 1:0 (0:0) pirmo reizi vēsturē sasniedza pusfinālu, tādējādi kļūstot ārī par pirmo Āfrikas valsti, kura tikusi tik tālu Pasaules kausa finālturnīros.

Nenoliedzami, Francija ir viena no galvenajām favorītēm uz Pasaules kausa čempiones titulu, tāpēc nevienam nav pārsteigums, ka šī izlase aizcīnījusies līdz pusfināla spēlei. Turpretī Marokas izlases sniegums patīkami pārsteidzis nevienu vien futbola fanu. Ja pirms šī finālturnīra sākuma kāds teiktu, ka tieši Francija un Maroka cīnīsies par iekļūšanu finālā – liela daļa futbola fanu to uztvertu kā joku. Bet realitāte ir tāda, ka marokiešu sniegums Katarā notiekošajā Pasaules kausā jau kļuvis par brīnuma stāstu. Šo pusfināla spēli padara vēl interesantāku fakts, ka liela daļa Marokas spēlētāju ir dzimuši Francijā, kā arī liela daļa tās spēlētāju pārstāv dažādus Francijas futbola klubus. Tas, savukārt, liek domāt, ka abu komandu spēlētāji ne tikai labi pazīst viens otru, bet arī zina dažādas nianses un savu pretinieku spēles stilu. Jautājums ir viens – vai Marokas izlase turpinās savu veiksmes stāstu, vai arī Francija bez pārsteigumiem iekļūs Pasaules kausa finālā, lai aizstāvētu savu čempiones titulu?

Abu komandu ceļš līdz pusfinālam

Pašreizējā čempione Francija bez problēmām aizvadīja apakšgrupu spēles un ieņēma stabilu pirmo vietu D grupā. Astotdaļfinālā tiekoties ar Polijas izlasi, kurai šis finālturnīrs nebija no tiem stabilākajiem rezultātu ziņā, francūži bez aizķeršanās svinēja uzvaru ar 3:1 un iesoļoja ceturtdaļfinālā. Jāteic, ka pirmais nopietnais pārbaudījums Francijas komandai bija 1/4 fināla spēle pret spēcīgo Anglijas izlasi. Sīvā cīņā, bumbai atrodoties kā pie vienas komandas sargātajiem vārtiem, tā arī pie otras, uzvaru beigās svinēja francūži. Tiesa, Anglijas izlases kapteinim, Harijam Keinam, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, bija iespēja izlīdzināt mača rezultātu, kas ļautu abām komandām turpināt cīņu papildlaikā un, iespējams, arī pēcspēles 11 metru soda sitienos, līdz kuriem nonāca pārējās ceturtdaļfinālistes.

Savukārt Marokas futbolistu ceļš līdz pusfinālam ir pasakas cienīgs stāsts. Jāsāk ar to, ka marokāņi šajā finālturnīrā ir ielaiduši tikai vienus vārtus, mačā pret Kanādu, kad savos vārtos bumbu raidija Najefs Agērds. Turnīra pirmajā spēlē, marokieši cīnījās neizšķirti 0:0 ar iepriekšējo Pasaules kausa finālisti un vicečempioni Horvātiju. Ierindojoties pirmajā vietā F grupā, Marokas pretiniece 1/8 finālā bija spēcīgā Spānija, kuru āfrikas komanda spraigā mačā uzveica ar 1:0. Ceturtdaļfinālā Marokai pretī stājās Portugāle izlase un mača likteni izšķīra portugāļu aizsarga kļūda, kuru veiksmīgi izmantoja marokiešu uzbrucējs En-Nesyri, gūstot vārtus īsi pirms pirmā puslaika beigām, ar ko bija pieteikami, lai noturētu uzvaru visā spēle.

Pusfināla prognoze

Kaut arī Marokas izlase līdz šim ir darījusi brīnmus un spējusi uzvarēt pasaules top 10 spēcīgākās izlases, āfrikas futbolistiem būs grūti “tikt garām” pašreizējai Pasaules kausa ieguvējai Francijai. Skatoties no otras puses, marokieši ir pierādījuši šajā finālturnīrā, ka spēj sacensties ar spēcīgākām komandām, turpretī Francija, apakšgrupas spēlē pret Tunisiju, izskatījās nepārliecinoši un apliecināja, ka nav neuzvarama, piekāpjoties tunisiešu futbolistiem ar 0:1.

Ja favorīts šajā pusfināla mačā ir skaidrs, tad kāds varētu izskatīties rezultāts uz tablo? Francūži līdz šim bijuši rezultatīvi, katrā spēlē gūstot vismaz vienus vārtus un tā vien šķiet, ka šis mačs nebūs izņēmums. Kaut arī bukmeikeri paredz, ka abas komandas pusfinālā varētu gūt vārtus, kopējais gūto vārtu skaits, pēc ekspertu domām, nepārsniegs 3 vārtus.