• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Francija pret Angliju – kurai komandai ir lielākas izredzes uzvarēt Pasaules kausā Katarā?

Francija pret Angliju – kurai komandai ir lielākas izredzes uzvarēt Pasaules kausā Katarā?

Pavisam noteikti viens no šī gada lielākajiem un gaidītākajiem sporta notikumiem ir Pasaules kauss futbolā. Trīsdesmit divas pasaules labākās izlases tiksies Katarā, lai noskaidrotu, kura izlase turpmākos četrus gadus nesīs titulu “Pasaules spēcīgākā futbola izlase”. Šajā turnīrā katru gadu notiek negaidīti pārsteigumui un šis gads noteikti nebūs izņēmums. Tā, piemēram, jau minējām, ka pašreizējā Eiropas čempione Itālija nemaz nekvalificējās šim finālturnīram. Šajā rakstā esam izveidojuši nelielu pārskatu par Francijas un Anglijas izlasēm, un kā tām veicies līdz šim aizvadītajos Pasaules kausa turnīros. 

Anglijas un Francijas Pasaules kausu statistika

Nav noslēpums, ka tieši Anglija un Francija ir vienas no senākajām futbola lielvalstīm, kurās šim sporta veidam ir izveidojies ne tikai milzīgs fanu pulks, bet arī futbola klubi ar senu un prestižu vēsturi. Tas, savukārt, atspoguļojas arī FIFA oficiālajā izlašu ranga tabulā. Patlaban pirmo vietu saglabā Brazīlijas izlase, taču Francija ieņem augsto ceturto vietu un Anglija atrodas vienu pozīciju zemāk – piektajā vietā

Savstarpējo spēļu statistika aizvadītajās 10 spēlēs

Abas izlases kopumā tikušās 31 reizi, no kurām deviņās spēlēs uzvarējuši Francijas futbolisti, bet septiņpadsmit mačos uzvaru svinējusi Anglijas izlase. Pieci no mačiem noslēgušies ar neizšķirtu. 

 

14. jūnijs, 1992Francija : Anglija0:0 UEFA Eiropas čempionāts
7. jūnijs, 1997Francija : Anglija0:1Francijas izlašu turnīrs
10. februāris, 1999Anglija : Francija0:2Draudzības spēle
2. septembris, 2000Francija : Anglija1:1Draudzības spēle
13. jūnijs, 2004Francija : Anglija2:1UEFA Eiropas čempionāts
26. marts, 2008Francija : Anglija1:0Draudzības spēle
17. novembris, 2010Anglija : Francija1:2Draudzības spēle
11. jūnijs, 2012Francija : Anglija1:1UEFA Eiropas čempionāts
17. novembris, 2015Anglija : Francija2:0Draudzības spēle
13. jūnijs, 2017Francija : Anglija3:2 Draudzības spēle

 

2022. gada notiekošajā Pasaules kausā Katarā, Francijas izlase ielozēta D grupā kopā ar Austrālijas, Dānijas un Tunisijas izlasēm, savukārt Anglija B grupā spēkosies ar Irānu, ASV un Velsu. 

Kurai no abām izlasēm ir reālāka iespēja uzvarēt?

Kā jau noskaidrojām, skatoties no statistikas viedokļa, Anglijas septiņpadsmit uzvaras savstarpējos mačos liek domāt, ka šī izlase rāda stabilāku sniegumu un tai ir reālākas izredzes cīnīties par Pasaules čempiona futbolā titulu. Taču, ja paskatamies Francijas izlases sniegumu pēdējos gados, tad varam secināt, ka tā ir ievērojami uzlabojusi savu spēli dažādos turnīros, kas palīdzējis apsteigt Anglijas komandu oficiālajā FIFA rangā. Pēdējās piecās tikšanās reizēs starp šīm abām izlasēm, tieši Francijas futbolisti ir bijuši pārāki. 

Tiesa, Anglijas Premjerlīga ir novērtēta kā visspēcīgākā futbola līga pasaulē, kura piesaista pasaules labākos futbolistus. Kaut arī Francijas augstākā līga “Ligue 1” ir starp spēcīgākajām visā pasaulē, tajā pēdējos gadus dominē vieni un tie paši klubi, kā arī komandu budžets nav tik ievērojams kā Anglijas futbola klubiem. Jāņem vērā arī spēcīgākais klubu turnīrs – Čempionu līga – kurā pēdējos gados dominē klubi no divām valstīm – Spānijas un Anglijas. 

Tā vien šķiet, ka pēdējos gados kā Anglijas, tā Francijas izlase rādā arvien labāku sniegumu ne tikai Pasaules kausā, bet arī Eiropas čempionātā. Taču, līdz ko kāda no šīm izlasēm nonāk izslēgšanas spēlēs jeb “play-offs”, Anglijas futbolistiem kaut kas ir pietrūcis, lai aizcīnītos līdz finālam. Tāpēc, ja būtu jāizdara izvēle, kurai no abām izlasēm ir lielāka iespēja aizcīnīties līdz Pasaules kausa finālam, un, iespējams, tajā uzvarēt, tad, apkopojot statistiku un pēdējo gadu izlašu sniegumus, izvēle krīt par labu Francijas futbolistiem.