• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Francija neapmierināta ar neieskaitītajiem vārtiem pret Tunisiju – tiks iesniegta sūdzība 

Francija neapmierināta ar neieskaitītajiem vārtiem pret Tunisiju – tiks iesniegta sūdzība 

Trešdien, 30. novembrī tika aizvadītas pēdējās spēles C un D apakšgrupās. Austrālija uzvarēja Dānijas futbolistus, tādējādi izcīnot otro vietu D apakšgrupā un kvalificējoties izslēgšanas spēlēm. Argentīna pēc skandalozās sakāves pret Saūda Arābiju pieveica Polijas izlasi un Meksika spraigā mačā uzvarēja Sāuda Arābiju ar 2:1. Tikmēr kritiku no Francijas Futbola federācijas, kā arī pašiem franču līdzjutējiem, izpelnījās tiesneša lēmums neieskaitīt Antuāna Grīzmana kompensācijas laikā gūtos vārtus, kuri būtu nodrošinājuši neizšķirtu spēlē pret Tunisiju. 

Pirms spēles ar Tunisiju, francūži jau bija nodrošinājuši pirmo vietu D apakšgrupā un ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm, tāpēc komandas galvenais treneris šajā mačā atpūtināja vairākus komandas līderus un pamatsastāva spēlētājus. Asu kritiku izpelnījusies epizode, kurā, jau aizritot kompensācijas laikam, Grīzmans guva vārtus un panāca neizšķirtu 1:1. Mača galvenais arbitrs Maikls Kondžers ne tikai ieskaitīja gūtos vārtus, bet jau pēc brīža nosvilpa spēles beigu signālu. 

Tomēr, pēc īsas konsultācijas un VAR ieteikuma, Kondžers jau pēc mača beigu signāla devās vērtēt, vai ieskaitīt vārtu guvumu. Pāris minūtes vēlāk, galvenais tiesnesis norādija, ka gols netiek ieskaitīts, jo Grīzmans atradties aizmugurē. Nesaprašanu izraisījis ne tikai lēmums pārtraukt spēli un tikai tad “atņemt” Francijai vārtus, bet arī pati aizmugures epizode. Piespēles brīdī francijas futbolists patiesi atradās aizmugurē, taču pēc piespēles, bumbu līdz Grīzmanam palīdzēja pavirzīt Tunisijas aizsargs, tādējādi izslēdzot aizmugures stāvokli. 

Uzreiz pēc spēles, Francijas Futbola federācija nāca klajā ar paziņojumu, ka tiks rakstīta sūdzība par nepamatoti neieskaitītiem vārtiem. Viņuprāt, gan spēles galvenais arbitrs Kondžers, gan VAR ir kļūdījušies un vārtu guvumu vajadzēja ieskaitīt. Starptautiskais Futbola asociāciju padomes likums un VAR punkts nosaka, ka “VAR nedrīkst iejaukties spēles norisē, ja tā tiek atsākta pēc strīdīgas epizodes”. Tas, savukārt, nozīmē, ka galvenais arbitrs ne tikai nedrīkstēja skatīt video atkārtojumu,bet arī arī atcelt gūtos vārtus.