• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ko RFS līdzjutēji var gaidīt spēlē pret “Fiorentina”?

Ko RFS līdzjutēji var gaidīt spēlē pret “Fiorentina”?

Kādas ir RFS izredzes pret slaveno Serie A klubu Fiorentina?

Pavisam nedaudz atlicis līdz RFS aizvadīs savu pirmo maču Eiropas turnīru grupu sacensībās pret Florences “Fiorentina”, spēlējot izbraukumā. Konferences līga ir jauns turnīrs un RFS līdzjutējiem būs iespēja redzēt savus elkus uz jaunas skatuves, spēlējot pret komandām, kas vairumam latviešu futbola fanu nav labi zināmas. Lai gan ir skaidrs, ka florenciešu klubs ir gaidāmā dueļa favorīts, mēs nolēmām situāciju izpētīt precīzāk, lai radītu mūsu lasītājiem skaidrāku ainu par to, kas RFS gaida ceturtdien.

Kas īsti ir RFS pretinieki?

“Fiorentina” ir viduvējs Itālijas spēcīgākā čempionāta Serie A klubs, ierindojoties 11. vietā no 20. Gūto punktu skaita ziņā, “Fiorentina” ar vienu uzvaru, trim neizšķirtiem un vienu zaudējumu, gan ir tuvāk tabulas pašai apakšai, nekā līderiem. Ir jāatzīst, ka florencieši pēdējā laika spēlē kvalitatīvu futbolu, nepilnu nedēļu pirms spēles pret RFS izcīnot neizšķirtu pret itāļu superklubu “Juventus”.

Kluba līderi šosezon ir vēl nesen Madrides “Real” spēlējušais Luka Jovičs, pussargs Džakomo Bonaventura un serbu leģionārs kreisais aizsargs Aleksa Trezičs. Uzmanību vajadzētu pievērst arī jaunajam pussargam Rikkardo Sottilam. 23 gadu vecais futbolists ir pārstāvējis Itālijas izlases U18 līdz U21 vecuma grupās un šogad ir sācis īstenot sev piemītošo potenciālu arī Seria A līmenī, paspējot atzīmēties arī ar gūtiem vārtiem. Mēs ar nepacietību gaidām, ko RFS būs spējīgi parādīt pret tipisku vidusmēra Seria A klubu, kurā spēlē vairāki interesanti spēlētāji.

Kāds noskaņojums ir RFS nometnē?

Atsaucoties uz RFS galvenā trenera Viktora Moroza teikto, futbolisti ir gatavi sevi pierādīt, spēlējot pret augsta līmeņa pretiniekiem. Komandā visi apzinās, ka gaidāmā cīņa būs smaga, bet futbolisti ir noskaņojušies izturēt itāļu spiedienu, spēlējot kvalitatīvu aizsardzību un gatavojas noķert florenciešus ar pret spēli. Morozs uzsver, ka vienīgos ielaistos vārtus savā pēdējā Serie A spēlē pret Turīnas “Juventus”, florencieši ielaida tieši iekrītot pretuzbrukumā, tādēļ šāda taktika varētu nostrādāt arī rīdzinieku izpildījumā. Lai gan tikpat kā visiem RFS spēlētājiem gaidāmais mačs būs augstākā līmeņā cīņa viņu karjeras laikā, futbolisti ir gatavi izbaudīt Eiropas līmeņa futbolu un neesot pārmērīgi satraukti. 

Noslēgumā

Konferences līga piedāvā lielisku iespēju tiem klubiem, kuri parasti izkrīt no divu spēcīgāko Eiropas klubu turnīriem jau pirmajās kārtās, parādīt sevi plašākai auditorijai. Tieši pie tāda līmeņa klubiem ir pieskaitāms arī RFS, tādēļ Latvijas futbola fani varēs redzēt, kā mūsu čempionvienība izskatās uz dažādu citu Eiropas līgu klubu fona. Lai gan RFS izredzes uzvarēt gaidāmajā mačā pret Serie A klubu nav vērtējamas diez ko augstu, mūs pilnīgi noteikti gaida aizraujošs un Latvijas futbola virtuvē vēl nebijis notikums.