• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Fiorentina” pirms došanās uz Rīgu izcīna svarīgu uzvaru Itālijas čempionātā

Jau šonedēļ, 3. novembrī Rīgā ieradīsies Florences klubs “Fiorentina”, lai aizvadītu pēdējo spēli UEFA Konferences līgā ar iepriekšējās Latvijas Virslīgas sezonas čempioni RFS. Pirms gaidāmā izbraukuma mača, itāļu klubs sīvā cīņā, izbraukuma spēlē, izcīnīja uzvaru ar 2:1 (1:1) pār “Spezia” futbolistiem. Kaut arī UEFA Konferences līgas tālākajām spēlēm Florences klubs ir kvalificējies, šī sezona Itālijas A Sērijā klubam nav no tām veiksmīgākajām – divpadsmit mačos izcīnītas tikai 3 uzvaras un klubs patlaban atrodas tabulas divpadsmitajā vietā.

Sarkanā kārtīte spēles izskaņā ļauj izraut uzvaru

Pirmie vadībā nonāca “Fiorentina” futbolsti, kad spēles 14. minūtē Nikola Milenkovičs (25), pēc veiksmīgi izpildīta stūra sitiena, ar galvu raidīja bumbu mājnieku sargātajos vārtos, panākot 1:1. Abas komandas rādīja vienlīdzīgu sniegumu un bumba atradās kā pie vienas, tā otras komandas. Rezultāts tika izlīdzināts mača 35. minūtē, kad vienā no uzbrukumiem, lieliski pa sitienam bumbu savam komandas biedriem piespēlēja Albins Ekdāls (33), kuru jau tālāk Nzolā (26) no tuvas distances trieca viesu komandas vārtu tīklā.

Abām komandām līdzvērtīgi cīnoties, tā vien šķita, ka abas puses dosies “mājās” ar izcīnītu vienu punktu, taču septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, viens no mājnieku spēlētājiem nopelnīja sarkano kartīti. Grieķu pussargs Dimistris Nikolau (24) veicot izklupienu, nogāza “Fiorentina” spēlētāju Arturu Kabralu (24). Sākotnēji, spēlētājam tika piešķirta dzeltenā kartīte, taču, spēles galvenajam arbitram pēc VAR noskatīšanās, domas mainījās un tika parādīta sarkanā kartiņa.

Nonākot vairākumā, Florences futbolisti pēdējās mača minūtes vairākkārt apdraudēja mājnieku sargātos vārtus, veicot vairākus bīstamus uzbrukumus. Tas, savukārt, vainagojās ar panākumiem, kad, aizritot pamatlaika pēdējai minūtei, vienā no spēles epizodēm, atlecot bumbai pēc “Spezia” vārtsarga atvairīta sitiena, Artūrs Kabrals (24) nekļūdīgi sita bumbu vārtu rāmī, izvirzot vadībā “Fiorentina” ar 2:1 un nodrošinot uzvaru spēlē.

Nākamā spēle pret RFS

Šķiet, ka izcīnītā uzvara dos papildus motivāciju itāļu klubam pirms gaidāmās cīņas ar Latvijas čempioni RFS, kura norisināsies “Skonto” stadionā. Ceturtdienas spēle ir jo īpaši svarīga, jo patlaban UEFA Konferences līgas A grupā Florences klubam ir vienāds punktu skaits (10 punkti) ar Turku “Bašakšehir” klubu, savstarpēji dalot pirmo un otro vietu tabulā.