• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
FIFA uzskata, ka Pasaules kausa atklāšana varētu panākt pamieru Ukrainā, vismaz turnīra laikā 

FIFA uzskata, ka Pasaules kausa atklāšana varētu panākt pamieru Ukrainā, vismaz turnīra laikā 

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) nākusi klajā ar visnotaļ cēlu aicinājumu. Proti, sports vienmēr ir vienojis cilvēkus no dažādām reliģijām, pasaules malām un ideoloģijām, tāpēc FIFA prezidents Džanni Infantīno aicina panākt pamieru Ukrainā, kamēr tiek aizvadīts 2022. gada Pasaules kauss futbolā, kurš jau pavisam drīz, 20. novembrī, sāksies Katarā. 

Ar šādu aicinājumu Infantīno nācis klajā Balī notiekošajā G20 forumā, kurā piedalās divdesmit pasaules vadošās ekonomikas un noteicošās valstis, tostarp, arī Krievijas federācija. FIFA prezidents ir pārliecināts, ka Katarā notiekošais Pasaules kauss varētu dot pozitīvu stimulu un apturēt, vismaz uz brīdi, teju 9. mēnešus ieilgušo karu Ukrainā. Protams, jābūt ir reālistiem un jāsaprot, ka pilnībā pārtraukt kara darbību Ukrainā būs teju neiespējami, taču, kā G20 dalībvalstīm savā uzrunā paziņoja Džanni Infantīno – “Es lūdzu apdomāt pagaidu pamieru uz vienu mēnesi. Ja pilnīgs pamiers nav iespējams, tad varbūt humanitāro koridoru atvēršana un uzturēšana jau būtu liels panākums. Jāsaprot, kā mēs varam nonākt pie dialoga veidošanas. Sports, it īpaši futbols vieno, tāpēc šis lielais sporta notikums varētu būt lielisks stimuls, lai izbeigtu šausmas, kuras patlaban norisinās Ukrainā.” Turpinot, FIFA prezidents uzsvēra, ka “Katarā notiekošo Pasaules kausu vēros vairāk kā puse no pasaules iedzīvotājiem, tāpēc ir jāizmanto šī platforma.” 

Atliek vien sekot līdzi tam, kā ietekmīgāko valstu līderi uzņēma šo Infantīno aicinājumu uz pamieru Ukrainā, kamēr norisināsies Pasaules kauss. Atgādinām, ka 2018. gadā tieši Krievija bija rīkotājvalsts Pasaules kausam futbolā. Pēc 2022. gada 24 februāra iebrukuma Ukrainā, Krievijas vīriešu futbola izlase tika izslēgta no Pasaules kausa kvalifikācijas. Arī jauniešu un sieviešu izlasēm tika liegta dalība dažādos UEFA rīkotjos turnīros. Savukārt nākamgad, 2023. gadā, Ukraina kopā ar Spāniju un Portugāli kandidēs 2030. gada finālturnīra rīkošanai.