• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
UEFA Čempionu līgā vairāki favorīti uz robežas tikšanai “play – off”

UEFA Čempionu līgā vairāki favorīti uz robežas tikšanai “play – off”

Ar mačiem 12. un 13. decembrī noslēgsies Eiropas futbola klubu spēcīgākā turnīra UEFA Čempionu līgas pirmais etaps (neskaitot, protams, kvalifikācijas cīņas). Skaidrība ir par 11 no 16 komandām, kuras turpinās cīņu par trofeju “play – off” stadijā, sākot ar astotdaļfinālu. Kāda ir situācija pirms noslēdzošās spēļu kārtas? Palikšana “aiz borta” draud vairākiem grandiem, tostarp ambiciozajam Parīzes “Saint – Germain” – cik tālu vai tuvu esam no lieliem pārsteigumiem?

welcome-offer

Stabilās grupas un eirokausu sezonas turpinājuma tīkotāji

Kā ievadā minēts, nepieciešams uzzināt vēl tikai piecas izslēgšanas spēļu dalībnieces, bet ne tikai – vairākiem klubiem aktuāla ir arī cīņa par trešo vietu, jo tas dod iespēju turpināt starptautisko turnīru sezonu UEFA Eiropas līgas “play – off”.

Runājot par “stabilajām” grupām, tad B grupā kārtu pirms grupu izspēles beigām droši triumfēja “London Arsenal” (12 punkti), bet otro vietu ieņems “PSV Eindhoven” (8 punkti), kuru teorijā punktos var panākt Francijas “Lens” (5 punkti), tomēr savstarpējo spēļu bilance ir labāk Nīderlandes klubam (1:0, 1:1). “Lens” tomēr pēdējā spēle būs ar nozīmi, jo pēdējā vietā esošā Spānijas “La Liga” pārstāve “Sevilla” kontā ir divi punkti, bet uzvaras gadījumā tieši spāņu komanda iegūs ceļazīmi uz Eiropas kausu, kurā tā jau ir triumfējus septiņas reizes, esot turnīra rekordiste (kopā skaitot ar UEFA Kausa izcīņas laikiem).

“Neinteresanti” gājis D grupā, kur ar 11 punktiem ir divas vienības – “Inter Milan” un “Real Sociedad”. Tieši savā starpā tās noskaidros grupas uzvarētāju ar maču Milānā. Mazā intriga ir cīņā par trešo vietu grupā. Arī E grupā atliek vien no skaidrot tās uzvarētāju duelī Spānijā starp vietējo “Atletico Madrid” un “Lazio”, savukārt trešā vieta jau ir skaida.

Noslēdzošā, kura ietilpst nodaļās virsrakstā minētajā kategorijā, ir G grupa. Tajā spēlē “Manchester City”, kura līdzās “Real Madrid” ir izcīnījusi tikai uzvaras un priekšlaicīgi garantējusi pirmo vietu. Iepriekšējā kārtā vietu “play – off” garantēja arī Vācijas Bundeslīgas klubs “Red Bull Leipzig” (9 punkti).

Spēcīgas komandas, kurām turnīrs var beigties jau tagad

A grupā aiz borta palikšana draud leģendārajam “Manchester United” (4 punkti) un situācija vairs nav atkarīga viena no viņu snieguma. Kāju priekšā var aizlikt vieni no turnīra lielākajiem pārsteiguma autoriem “Copenhagen” vai “Galatasaray” (abām par 5 punktiem). Ja kāda no komandām izcīna uzvaru, tad britu klubam arī ar uzvaru pār “Bayern Munich” būs par maz. Jācer uz neizšķirtu.

Tikmēr C grupā viena no divām vēl nezaudējušajām vienībām ir “Real Madrid”, bet otrajā vietā ir “Napoli” (7 punkti), kurai ir labas izejas pozīcijas, tomēr pavisam droša tā vel nevar būt, jo trešajā vietā esošajai Portugāles “Braga” ir 4 punkti. Pirmajā spēlē ar 2:1 pārāki viesos bija “Napoli” futbolisti, tāpēc viņiem der neizšķirts vai minimāls zaudējums labāku kopējo gūto vārtu attiecības dēļ.

Tāpat arī sapringta situācija valda F grupā, kur izkļūšanu no grupas nav vēl garantējis Parīzes grands “Saint – Germain”. Tas noskaidrosies 6. kārtas spēlē viesos pret “Dortmund Borussia” (10 punkti), tiesa, PSG var nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Uzvarot, komanda arī ieņems pirmo vietu grupā, jo pirmajā aplī mājās Dortmundi uzveica ar 2:0. Atlikušajās divās vietās atrodas “AC Milan” un Anglijas Premjerlīgas klubs “Newcastle”, kur abām vienībām ir par 5 punktiem. Matemātika vienkārša – ja šajā mačā ir neizšķirts, tālāk netiek neviena no komandām.

“Saldais ēdiens” neitrāliem skatītājiem noteikti būs arī H grupas viens no diviem atlikušajiem dueļiem starp Ukrainas klubu “Shakhtar Donetsk” un portugāļu “Porto”. Abām komandām ir izcīnīti līdz šim 9 punkti, bet pirmajā duelī pārāki bija “Porto”. Ukrainas klubs tikmēr novembra ievadā pirmo reizi tā vēsturē uzveica spēcīgo “Barcelona” (šobrīd 12 punkti un pirmā vieta), kas pavēris iespējas pacīnities par “play – off’. Neizšķirts gan derēs šī vakara mājiniekiem “Porto”, tā kā viņi uzvarēja pirmajā duelī.

Kopumā aplūkojot situāciju visās grupās, daudz pārsteidzumu salīdzinājumā ar pirms sezonas prognozēm nav. Jai izceļam lielākos, tad varam runāt par dāņu “Copenhagen” uzvaru viesos pret “Manchester United” ar 4:3, kas saasināja kārtīgi situāciju esošajā grupā. Tāpat par “Shakhtar Donetsk” uzvaru pār “Barca” var vērtēt kā skaļu notikumu. Arī “Paris Saint – Germain” cīņa par tikšanu ārā no grupas uzskatāma drīzāk kā nobīde, nevis likumsakarīgs rezultāts. Ar to futbols ir skaists, jo tas ir tik neprognozējams!

Lai aplūkotu visu 12. un 13. decembra maču aktuālos dueļus un spēļu norises laika sākumu spiediet te, savukārt iepazīties ar “Tonybet.lv” ekspertu prognozēm par izšķirošajiem “UEFA Champions League” grupu turnīra mačiem ienāciet šeit.

welcome-offer