• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Čempionu līgā sāksies cīņa par pusfinālu

Čempionu līgā sāksies cīņa par pusfinālu

UEFA Čempionu līgas “play-off” ir atgriezies un palikušas astoņas labākās komandas šosezon. Cīņa par pusfinālu solās būt aizraujoša un būs vērojami arī grandu dueļi. Ieskatīsimies ceturtdaļfinālā iekļuvušo pāru izredzēs un aktuālajās sportiskajās formās. Atgādināsim arī, ka šis ir pēdējais gads, kad izslēgšanas spēles, kā arī pašu turnīru redzam esošajā formātā. Vai gaidāmi arī kādi pārsteigumi?

Pārmaiņas bija neizbēgamas – kāda būs Čempionu līga no nākamās sezonas?

“London Arsenal” vs “Munich Bayern”

Savulaik varenajam “Arsenal” šī bija atgriešanās Čempionu līgā pēc sešu gadu pārtraukuma. Tiesa, runājot par varenību, tā vairāk domāta Anglijas Premjerlīgas kontekstā, jo Eiropā kluba panākumu sarakstā ir tikai viens ČL fināls 2006. gadā. Taisnības labad jāmin, ka arī Premjerlīgā pēdējais tituls celts virs galvas 2004. gadā. 

Pērn iededzies cerību stariņš, finišējot tikai aiz varenā “Manchester City”. Šosezon tiek turpināts iesāktais, pēc 31 spēļu kārtas atrodoties līderpozīcijā, tiesa, trauslā un dalītā (viens punkts). Arī Čempionu līgā “Arsenal” pagaidām tiek ierindoti kā nākamie aiz “City” kā reālākie trofejas ieguvēji.

welcome-offer

Tikmēr “Bayern” var uzskatīt par vienu no stabilākajiem klubiem 21. gadsimtā. Kopš tā sākuma tikai reizi nav izdevies pārvarēt grupu turnīru, astoņas reizes iekļūts vismaz ¼ finālā, četras ½ finālā, bet finālā aizvadīti pieci mači, kas rezultējušies trīs titulos. Pēdējais no tiem 2019./20. gada sezonā.

Aktuālā forma “Bayern” ir kā pa viļņiem. Šobrīd piedzīvoti divi zaudējumi pēc kārtas, lai gan pirms tā trīs spēļu nogrieznī tika gūti 16 vārti. Iepriekš gan vēl bija arī vēl trīs zaudējumi. Arī pēc ekspertu domām pāra favorīti ir “Arsenal”, kas gan ⅛ finālā pirmo macu viesos “Porto” zaudēja. Šoreiz pirmais mačs notiks Londonā (9.04.), bet atbildes Minhenē (17.04.).

“Real Madrid” vs “Manchester City”

Pagājušās sezonas pusfināla atkārtojums. Lai arī ekspertu prognozēs nelielas priekšrocības tiek dotas “City” uz uzvaru divu spēļu summā, tomēr šādi dueļi nereti nes negaidītus pavērsienus, turklāt vairākus viena, divu maču ietvaros. Interesanti, ka abas komandas ČL “play-off” tiksies jau trešo sezonu pēc kārtas un divos gadījumos tālāk soļojuši tieši “Real”.

Belingems pret Hālandu jeb divu jaunās paaudzes superzvaigžņu pretstāve – aptuveni tāda žanra virsraksti vietām rotām ārzemju preses izdevumus. Vai šis būs uzskatāms par jaunas cīņas par futbola karaļa troni sākumu? Līdzīgi kā tas bija ar Ronaldu un Mesi. Ir eksperti, kas ainu iezīmē arī šādos toņos. Pirmais mačs Madridē (9.04.), bet otrs Mančestrā (17.04.)

Arī aktuālās formas abām komandām ir uzņemtas līmenī. “City” pēdējo zaudējumu piedzīvoja pērnā gada decembra sākumā, kamēr “Real” kopā par sezonu ir tikai divi un abi pret citu pilsētas klubu “Atletico”.

“Atletico Madrid” vs “Dortmund Borussia”

Klubi, kurus lielie grandi izslēgšanas spēļu formātā redz nelabprāt, tagad tiksies savā starpā. “Borussia” spēku gan nedrīkst novērtēt par zemu, jo grupu turnīrā tā aiz sevis atstāja vareno PSG. Arī “Atletico” finišēja pirmie, tikai daudz vienkāršākā kompānijā.

Otro elpu atguvis Grīzmans, kurš ir viens no četriem spēlētājiem, kurš šosezon šajā turnīrā izcēlies ar sešiem vārtu guvumiem, vēl piecus pievienojot Moratam. Šis duets guvis 11 no 19 komandas vārtiem ČL ietvaros. Kamēr Dortmundes vienībai tikai diviem spēlētājiem ir divi goli un pārējiem pa vienam. Tātad – komandas spēks. To pašu gan var attiecināt uz “Atletico”, neaizmirstot par tās disciplinēto aizsardzību.

“Atletico” mājās spēlē labi, kur arī notiks pirmais mačs (10.04., atbildes Vācijā ir 16.04.). Interesanti, ka vienīgi divi zaudējumi savu skatītāju priekšā piedzīvoti pavisam nesen. Pēdējais 0:3 pret “Bacelona”. Pēdējos 10 spēļu nogrieznis Madrides klubam nav bijis veiksmīgs, jo tā laikā piecas reizes sajusts zaudējuma rūgtums. Tikmēr “Borussia” pēdējā Bundeslīgas spēlē pārtrūka piecu uzvaru sērija.

“Paris Saint-Germain” vs “Barcelona”

Šī pāra dalībnieku cīņa lēnām sāk veidoties par tādu, kurai būtu vieta atrasties futbola klasikas vēstures grāmatās. Kurš gan neatcerās vairāku gadu neseno vēsturi, kad “Barcelona” atspēlēja četru vārtu starpību (0:4) atbildes mačā uzvarot ar 6:1, turklāt izšķirošos vārtus gūstot pēdējā uzbrukumā… 

Parīzes klubs gan savu ir paņēmis atpakaļ, pēdējā tikšanās reizē 2021. gadā ⅛ finālā uzvarot viesos ar 4:1, bet otrs mačs noslēdzās 1:1. “Barcelona” pēc Pepa Gvardiolas un Mesi aiziešanas ir savas identitātes meklējumos, kas līdz galam vēl nav notikusi veiksmīgi. Arī snaipera Levandovska pievienošanās vēl nav devusi vajadzīgo efektu.

Savukārt PSG pavada ārpus futbola laukuma radītais troksnis. Runa ir par Kiliana Mpabē epopejau ar aiziešanu. Vasarā viņš kļūs par neierobežoti brīvo aģentu un klīst runas, ka nākamā pietura būs tieši “Real”. Parīzes kluba vadības centieni pierunāt uzbrucēju palikt  arī par teju astronomiskiem līguma punktiem nav nesuši rezultātu un jauns līgums sezonas gaitā netika parakstīts. Mbapē gan spēlē labi (seši vārti).

Raugoties no sportiskās puses, PSG spēlē labi. Pēdējais zaudējums piedzīvots novembra sākumā pret “AC Milan”. “Barca” tikmēr lieliski aizvada februāra mēnesi (7 uzvaras un 3 neizšķirti). Tomēr ekspertu prognozēs par dueļa favorītiem tiek virzīta Parīzes komanda.

welcome-offer