• Instagram
 • Facebook
 • X (Twitter)
 • Tiktok
Čempionu līgā agrs fināla atkārtojums un Parīzes šeihu ambīciju pārbaude

Čempionu līgā agrs fināla atkārtojums un Parīzes šeihu ambīciju pārbaude

Pasaules mīlestības dienā 14. februārī Svētā Valentīna dienā atgriezīsies arī Eiropas futbola klubu spēcīgākais turnīrs UEFA Čempionu līga. Sacensības nonākušas izslēgšanas spēļu stadijā. Palikušas 16 labākās komandas, kuras astoņos pāros uzsāks cīņu par trofeju, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā. Finālā paredzēts viens mačs, kura norises vieta plānota Turcijas galvaspilsēta Stambula.

Kuras komandas ir “play-off” favorītes, un kuri ir visgrūtāk un vieglāk prognozējamie pāri? Par to turpinājumā.

Astotdaļfināla pāri

 • “RB Leipzig” (Vācija) vs Mančestras “City” (Anglija)
 • “Club Brugge KV” (Beļģija) vs Lisabonas “Benfica” (Portugāle)
 • “Liverpool” (Anglija) vs Madrides “Real” (Spānija)
 • “AC Milan” (Itālija) vs “Tottenham” (Anglija)
 • Frankfurtes “Eintracht” (Vācija) vs “Napoli” (Itālija)
 • Dortmundes “Borussia” (Vācija) vs Londonas “Chelsea” (Anglija)
 • Milānas “Inter” (Itāija) vs FC “Porto” (Portugāle)
 • Parīzes “Saint – Germain” (Francija) vs Minhenes “Bayern” (Vācija)

Fināla atkārtojums un citi saldie ēdieni

Noteikti acīs kā pirmais iekrīt pērnās sezonas fināla atkārtojums starp “Liverpool” un “Real” vienībām. Madrides klubam padevās viens no vēsturiski iespaidīgākajiem “play-off” skrējieniem, pieveicot vairākus grandus un trīs no četriem dueļiem allaž nācās atspēlēties no deficīta.

Šajā sezonā “Liverpool” nesokas kā ierasts, Anglijas Premjerlīgā kopvērtējumā atrodoties 10. vietā. Tiesa, komandu vajājuši arī savainojumi lielā skaitā, bet kopš Pasaules kausa pārtraukuma izcīnītās vien trīs uzvaras visos turnīros kopā 10 mačos par komandas aktuālo formu liek runāt piesardzīgi. Vienlaicīgi atceroties, ka sastāvā tomēr ir vairāki augsta līmeņi meistari, kuri vienpersoniski var izšķirt spēles likteni.

“Liverpool” nedaudz var uzelpot, jo arī “Real” šosezon demonstrē cilvēciskās īpašības, laiku pa laikam paklūpot pret kādu pretinieku, esot drošu favorītu lomā. Šajā duelī vismaz izbraukuma spēlē madridistes arī būs uzskatāmi par underdogiem (jeb ne – favorītu lomā). Taču Karlo Ančeloti vīri pērn un iepriekš ne vienu reizi vien ir spējuši pārspēt prognozes. Kāpēc lai tas nenotiktu atkal šogad? Uzvarēt kā šie puiši zina – lielai daļai ir piecas ČL trofejas!

Parīzes klubs ir ir uzņēmis ambīcijas kā vēl nekad, lai beidzot tiktu pie sava pirmā UEFA Čempionu līgas čempionu kausa kopš pie kluba stūres stājušie arābu šeihi ar milzīgām valūtas transakcijām kluba kasē, kas pagaidām gan neko vairāk par vienu sasniegtu finālu šīs ēras laikā nav spējusi sasniegt. 

Duets Neimārs – Messi kopā ar Kilianu Mpabē, kurš ir pieteikumā spēlei, pret “Bayern” noteikti būtu uz to spējīgi. Tiesa, Mbapē dalība mačā vēl ir uz jautājuma zīmes. Un līdzīgi kā “Real”, PSG klupieni vietējā līgā un arī starptautiskajā arēnā (divi neizšķirti ar “Benfica”, kas patraucēja grupā ieņemt pirmo vietu), norāda uz to, ka komandai noteikti ir atrodamas vājās vietas. 

Viens no spēcīgākajiem ieročiem, protams, ir spēle uzbrukmā. PSG aizvien biežāk atsevišķos spēles nogriežņos sāk atgādināt nelielu “Barcelona” atblāzmu no Mesi laikiem tur.

Runājot par Katalonijas klubu, tas tā arī nespēja kvalificēties “play-off”, tādējādi sezona tiks turpināta Eiropas līgā un pirmajā kārtā pretī stāsies Mančestras “United”. Noslēdzot par aktuālo turnīru, nevajadzētu arī noniecināt pārējo pāru pretstāvi. Ikviena no komandām ir ar savām stiprajām pusēm, kuras protot izmantot, spēj panākt sev labvēlīgu spēles ritējumu un pats galvenais – rezultātu!

Uz spēles arī liela nauda

Arī balvu fonds klubiem ir iespaidīgs un noteikti ne mazāk svarīgs faktors to turpmākai veiksmīgākai funkcionēšanai. Kopējā summa, kuru izmaksās visiem klubiem, parsniedz divus miljardus eiro! Par šī raunda sasniegšanu vien katra no komandām iekasēs vēl (par grupu turnīru 15,64 milj. + pa katru uzvaru un neizšķirtu attiecīgi 2,8 miljoni un 930 tūkstoši eiro) 9,6 miljonus, par tikšanu ceturtdaļfinālā vēl 10,6, pusfinālisti pieplusos 12,5 miljonus.

Fināla spēles uzvarētājs 20, bet otrā vieta 15,5 miljonus eiro papildus! Bet kuram klubam tas izdosies? Ja par atskaites punktus ņemam pēdējos 10 gadus, tad piecas reizes spējis triumfēt “Real”, tostarp ar “three – peat” (trīs gadus pēc kārtas). Divi tituli ir “Bayern”, pa vienam “Chelsea”, “Barcelona” un “Liverpool”.

Uzvarētājs tiks noskaidrots 10. jūnijā, bet pirmie četri “play-off” mači norisināsies 14. un 15. februārī. Seko līdzi aktuālākajiem jaunumiem par sportu ne tikai mūsu mājas lapā, bet arī twitter.com – Tonybet Latvija Twitter