• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Ceļā pēc iespaidīgā pērnā gada Eirokausu atkārtojuma – RFS viesosies Skopjē

Ceļā pēc iespaidīgā pērnā gada Eirokausu atkārtojuma – RFS viesosies Skopjē

Ir pienācis laiks vienam no svarīgākajiem brīžiem futbola klubu sezonā. Klāt ir Eirokausu cīņas! “Tonybetfan.com” uzmanība kā ierasts pievērsta “RFS” sekmēm un gaidāmajiem mačiem. Šodien RFS uzsāks dalību UEFA Konferences līgā, kur pērn spēja aizkļūt līdz grupu turnīram. Neskatoties uz to, arī šajā sezonā komandai nākas spēlēt kvalifikācijā, kur šoreiz pirmajā kārtā pretī ir Ziemeļmaķedonijas klubs no Skopjes “Makedonija GP” (pirmais mačs viesos). Kādas ir Rīgas kluba izredzes soļot tālāk? Labas!

welcome-offer

Pretinieki – “Makedonija GP”. Kas par viņiem zināms?

Ziemeļmaķedonijā vietējais čempionāts šobrīd nenotiek, tam noslēdzoties ierasti maijā kā “lielajās” līgās. RFS kvalifikācijas izlozē tikusi izsēto komandu skaitā, kas nozīmēja, ka potenciāli pirmajās kārtās ir iespējams iegūt klubus ar mazāk “skaļiem” vārdiem. “Makedonija GP” pērnajā sezonā vietējā līgā finišēja tikai septītajā vietā, no trešās vietas (Eirokausu zona) atpaliekot par 18 punktu tiesu. Taču uzvara kausa izcīņas finālā pavēra iespēju komandai startēt UEFA Konferences līgas kvalifikācijā. Te gan jāpiemin viens fakts – šis klubs pēdējo reizi pārvarējis pirmo kārtu kādā no starptautiskajiem turnīriem 2007. gadā… 

Septītā vieta “Makedonija GP” klubam bija sliktākā pēdējo sešu sezonu laikā, taču izcīnīt kausu izdevās jau otro gadu pēc kārtas! Tas nozīmē, ka komanda spēj labi spēlēt izslēgšanas spēļu formātā un no tās jāuzmanās. Taču nav jābaidās!

Runājot par aktuālo formu, tad “Makedonija GP” pirms dueļiem ar RFS ir aizvadījusi piecas pārbaudes spēles, nevienā no tām neizcīnot uzvaru. Bilance: viens neizšķirts un četri zaudējumi, no kuriem pēdējos divos arī netika gūti vārti. Saprotams, ka pārbaudes spēles ir pārbaudes spēles, tomēr zināmas iezīmes no tā var redzēt par aktuālo komandas darbību.

Mājas faktors varētu spēlēt papildus lomu “Makedonija GP” sniegumā, jo pērn vietējā čempionātā no 10 izcīnītajām uzvarām sešas notika tieši savu skatītāju priekšā. Lai arī stadiona ietilpība nav liela, proti, 2,5 tūkstoši sēdvietu, ņemot vērā Balkānu fanu mentalitāti, atbalsts mājinieku komandai solās būt jūtams.

RFS šosezon bez zaudējumiem. Sērija jāturpina

Latvijas futbola Virslīgā RFS aizvien ir vienīgā komanda, kura tā arī nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu. Tas gan tāpat šobrīd kopvērtējumā dod otro vietu aiz otra Rīgas kluba. RFS ir dalītā pirmajā vietā gūtajos vārtos šosezon (53) un labākā aizsardzības komandas ar ielaistiem tikai deviņiem goliem.

Galvenie ieroči uzbrukumā noteikti ir serbs Andrejs Iličs, kurš ir Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs ar 13 vārtiem (viņam arī piecas rezultatīvas piespēles partneriem). Mūzīgi bīstams gan uzbrukuma noslēguma fāzē, gan izkārtojot labākas pozīcijas partneriem, ir brazīlietis Emersons Santana (viņam seši vārti + sešas piespēles). Vēl pa sešiem vārtu guvumiem ir diviem Kotdivuāras pārstāvjiem – Kuadido un Diomandem. Šis kvartets kopā guvis 31 no 53 visiem RFS vārtu guvumiem Latvijas čempionātā. Tieši uz viņu pleciem arī gulsies galvenais uzvedums – “Makedonia GP” vārtu koda atminēšana.

Pirmās spēles sākums paredzēts 18:30 un to būs iespējams vērot arī TV3 ietilpstošajā “Sport 3” kanālā. Atbildes spēle paredzēta 20. jūlijā “Slokas stadionā” pulksten 18:30. Biļešu tirdzniecība uz atbildes maču jau ir sākusies un tās var iegādāties šeit.

RFS turpmākie trīs mači paredzēti izslēgšanas maču formātā – divi Eirokausos un viens Latvijas kausā pa vidu ar “Jelgavu”. Režīms interesants, taču sarežģīts. Šodien no Rīgas kluba uzvaru sagaida arī eksperti, kuri izcēluši to kā favorītu šajā duelī ne tikai divu spēļu summā, bet jau pirmajā mačā. Pamati jāsāk likt ceturtdienas vakarā Skopjē stadionā!

welcome-offer