• Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Brazīlijas galvenais treneris neturpinās vadīt Brazīlijas futbola izlasi

Adenors Leonārdu Baši pirmdien medijiem apstiprinājis, ka pēc zaudējuma Pasaules kausa ceturtdaļfinālā pret Horvātiju, vairs neturpinās vadīt Brazīlijas vīriešu futbola izlasi. Jau vēstījām, ka viena no galvenajām favorītēm uz 2022. gada Pasaules kausa titulu, Brazīlija, piektdien izstājusies no finālturnīra, pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā zaudējot Horvātijas futbolistiem.

Neveiksmīgie sniegumi un treneru maiņas

Leonārdu Baši jeb Tite jau februārī ziņoja, ka pēc finālturnīra Katarā, iespējams, pārtrauks savu darbu valstsvienībā. 61 gadu vecais brazīļu speciālists gada sākumā medijiem pauda, ka ir daudz lielisku treneru un profesionāļu, kuri varētu viņu aizvietot. “Diemžēl, arī 2018. gadā neizcīnījām Pasaules kausu, bet vēlējos nostrādāt savā amatā pilnu ciklu. Pēc šī Pasaules kausa gan, mans cikls nu ir beidzies” teica Tite.

Brazīlijas vīriešu futbola izlase pēdējos nav rādījusi to labāko sniegumu, kaut arī joprojām ieņem 1. vietu FIFA oficiālajā izlašu ranga tabulā, aiz sevis atstājot Beļģijas, Anglijas un Francijas izlases. Pēdējos gados pie izlases vadības nomainīts neviens vien treneris. Tā, piemēram, pēc neveiksmīgā snieguma 2016. gada “Cope America” turnīrā, kurā Brazīlija pat neiekļuva izslēgšanas spēlēs, savu amatu pēc turnīra toreiz zaudēja treneris Dunga, kuru nomainīja līdzšinējais treneris – Adenors Leonārdu Baši.

Brazīļi paklūp pēdējās minūtēs

Katarā notiekošajā finālturnīrā, brazīļi jau pēc pirmajām divām apakšgrupas spēlēm bija nodrošinājuši sev vietu astodaļfinālā un šķita, ka komanda spēs aizcīnīties līdz pat finālam. Ceturtdaļfināla spēlē pret Horvātijas izlasi, brazīļi izvirzījās vadībā īsi pirms pirmā papildlaika beigām, kad pēc lieliska reida pretinieku soda laukumā, vārtus guva Neimārs. Šķita, ka Brazīlijas futbolisti jau bija gatavi svinēt iekļūšanu pusfinālā, taču 3 minūtes pirms spēles beigām, horvātu uzbrucējs Petkovičs izjauca šīs svinības un panāca neizšķirtu. Pendelēs jeb 11 metru soda sitienos, pārāki izrādījās Horvātijas futbolisti, svinot uzvaru ar 4:2, tādējādi otro Pasaules kausu pēc kārtas iekļūstot Pasaules kausa pusfinālā.

Brazīlijas galvenais treneris lielāko daļu savas karjeras strādājis ar Brazīļu klubiem, vadot tādus valsts spēcīgākos klubus, kā “Gremio”, Belu Orizonti “Atletico Mineiro”, Sanpaulu “Corinthians” un “Palmeiras”.