• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Argentīna piesaka zvaigžņotu sastāvu Pasaules kausam Katarā

Argentīna piesaka zvaigžņotu sastāvu Pasaules kausam Katarā

Lionels Mesi jau paziņojis, ka 2022. gada Pasaules kauss Katarā būs viņa pēdējais čempionāts izlases rindās. Neskaitot izlases kapteini, sastāvā iekļauti arī Paulo Dibala, Anhels di Marija un vēl citi meistarīgi spēlētāji. Taču jautājums ir viens – vai Amerikas kausa īpašnieki ar Lionelu Mesi priekšgalā spēs izcīnīt futbola vērtīgāko trofeju? 

Mesi, kurš patlaban pārstāv Parīzes “Saint-Germain” klubu, šis būs jau piektais Pasaules kauss futbolā un argentīniešu superzvaigzne paziņojis, ka tas būs arī viņa pēdējais. Pirms gaidāmā čempionātā Katarā, liels šaubu mākonis bija noklājis Argentīnas futbola izlasi, jo vairāki spēlētāji sezonas laikā bija guvuši traumas, tāpēc nebija īstas skaidrības vai izlases sastāvā būs labākie un talantīgākie spēlētāji.

Visvairāk medijos tika runāts par Paulo Dibalu un Anhelu di Mariju, kuri savainojumu dēļ bija spiesti izlaist ne tikai izlases treniņus, bet arī savu pārstāvēto klubu spēles. Dibala teju mēnesi nav devies laukumā “Roma” kluba rindās, savukārt di Marija, pēc ilgākas pauzes, atgriezās laukumā Turīnas “Juventus” sastāvā. 

Treneris, kuram sākumā neviens neticēja

Argentīnas futbola izlasi kopš 2018. gada stūrē Lionels Skaloni. Nonākot izlases galvenā trenera amatā, Argentīnas futbola fani iesākumā bija skeptiski noskaņoti par viņa spējām, jo  Skaloni trenera pieredze bija visnotaļ pieticīga – divus gadus nostrādājis kā trenera asistents Spānijas klubā “Sevilla” un Argentīnas izlasē. Kā lielākie viņa trumpji tiek uzskatīti spēja motivēt un pacelt komandas garu, kā arī cilvēcība un iejūtība kā pret spēlētājiem, tā arī pret komandas personālu. 

Nezaudējot nevienu spēli, taču paliekot otrajā vietā aiz Brazīlijas, Argentīnas futbolisti nodrošināja sev ceļazīmi uz Kataru. Atlases posmā, Skaloni eksperimentējis ar dažādām taktikām un futbolistu pozīcijām laukumā taču vienā no pēcspēles intervijām treneris atzinis, ka tas viss nav tik svarīgi. Svarīgākais un nozīmīgākais ir komunikācija, uzticība un saprašanās starp spēlētājiem

Uz šo Pasaules kausu argentīnieši dodas ne tikai ar sevi jau pierādījušiem un pasaulē atzītiem futbolistiem, bet arī ar jauniem, talantīgiem un motivētiem puišiem. Atgādinām, ka Argentīna šajā Pasaules kausā tika ielozēta C grupā, kurā spēkosies ar Meksiku, Poliju un Saūda Arābiju.