• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Zvaigžņots cīkstoņu sastāvs gaidāmajā “UFC 291” cīņu vakarā

Zvaigžņots cīkstoņu sastāvs gaidāmajā “UFC 291” cīņu vakarā

Naktī uz 30. jūliju norisināsies viens no iespaidīgākajiem cīņu šova vakariem UFC (Ultimate Fighting Championship) vēsturē, oktagonā kāpjot vairākiem skaļiem cīņu sporta vārdiem. Pat neskatoties uz to, ka uz spēles nav likta neviena no svara kategoriju oficiālajām čempionu jostām. Ko sagaidīt no “UFC 291” šova, kas norisināsies Jūtā, Soltleiksitijā?

welcome-offer

Galvenā cīņa – nākamā titula pretendenta noskaidrošana

Kā galvenais vakara notikums (main event) paredzēts duelis lightweight jeb vieglajā svarā (līdz  70,3 kilogramiem) starp amerikāņiem Dastinu Porjē (29 – 7 – 0) un Džastinu Geidžī (25 – 4 – 0). Tā būs abu otrā tikšanās reize. Tiesa, pirmā notika sen atpakaļ – 2018. gadā, kad uzvaru ar tehnisko nokautu svinēja Porjē. Kopš šīs cīņas abi atlēti ir piekāpušies tikai esošajiem čempioniem. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

Porjē bilancē ir zaudējums 2019. gada vidū Habibam Nurmagomedovam pēc sāpju paņēmiena. Tiesa, eksperti un arī cīkstoņi uzskata, ka tieši Dastins bijis vistuvāk, lai gāztu Habibu no troņa, otrajā raundā saķerot viņa kaklu giljotīnā, tomēr nespējot to novest līdz galam. Kā Nurmagomedovs izkļuva no slazdiem, tā viņš uzreiz piespieda savu pretinieku padoties. Otrais zaudējums piedzīvots pirms pusotra gada brazīlietim Čārlzam Oliveiram. Pa vidam arī divas reizes Porjē uzveicis Konoru Makgregoru, otrajā cīņa gan tai noslēdzoties pēc šausmīga Makgregora potītes lūzuma.

Tikmēr Geidžī pēc cīnas ar Porjē cīnījās ar Habibu viņa pēdējā cīņā, zaudējot otrajā raundā. Kā izteicās cīkstonis, viņam nebija sajūtas, ka viņš šajā cīņā var vispār uzvarēt, jo zināja, ka tas bija pēdējais čempiona duelis oktagonā. Un arī otrais zaudējums piedzīvots pret to pašu Oliveiru. Porjē un Geidžī kopīgais ir arī tas, ka abi uzveikuši Maiku Čendleru (arī vienu no vadošajiem vieglā svara cīkstoņiem).

Cīņa notiks par “BMF” jostu, kas nav oficiāla čempiona josta, bet gan tiek izmantota mārketinga nolūkos. Iepriekš to savā īpašumā turēja Horhe Masvidāls, kurš jau ir noslēdzies aktīvo cīkstoņa karjeru. Bet pastāv iemesls, kāpēc BMF jostu savā starpā sadalīs tieši šie divi augstāk minētie kungi. No pēdējām 10 cīņām, Porjē tikai viena nonākusi līdz punktu skaitīšanai, kamēr Geidžī divas. Šajā cīņā noteikti varam sagaidīt “gaļas mašīnu”, abiem pretiniekiem nežēlojot ne sevi, ne pretī stāvošo. Cīņas favorīts gan ir Porjē. Paredzams, ka šī dueļa uzvarētājs kļūs par obligāto titula pretendentu un cīnīsies ar Islāma Mahačeva un Oliveiras atkārtotā dueļa uzvarētāju.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dana White (@danawhite)

“Co – main event”: Pereira izmēģina spēkus jaunā svara kategorijā

Arī vakara līdz – galvenais notikums noteikti būtu cienīgs būt jebkurā UFC cīņu kartē kā galvenais. Tajā tiksies polis Jans Blačhovičs (29 – 9 – 1) un brazīlietis Alekss Pereira (7 – 2). Cīņa notiks light heavyweight (līdz 93 kilogramiem) kategorijā. Zīmīgi, ka iepriekš Pereira spēja kļūt par čempionu vidējā svarā (līdz 83,9 kilogramiem), uzveicot Izraēlu Adesanju, taču pēdējā abu duelī bijušais čempions paņēma revanšu. Visādi citādi Pereiras kontā līdz pirmajam zaudējumam UFC bija piecu uzvaru sērija, bet MMA cīņās (Pereira ir bijušais kikbokseris) no septiņām uzvarām viņš tikai vienā ir aizvadījis visus raundus.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dana White (@danawhite)

Tikmēr Blačhovičs var lepoties ar to, ka viņš aizvien ir vienīgais cīkstonis MMA, kurš spējis uzveikt Adesanju. Tas notika 2021. gada martā, kad Adesanja bija nolūkojis kļūt vienlaicīgi par čempionu uzreiz divās svara kategorijā. Polis gan viņu piecu raundu cīņā uzveica. Viņš pats piedalījies četrās titulu cīņās, kur divas reizes uzvarējis, reizi zaudējis un pēdējā cīņā cīnījies neizšķirti, titulu neiegūstot, būdams izaicinātājs.

Abu atlētu izredzes uz uzvaru principā tiek vērtētas kā 50 uz 50. Pereira ir pierādījis, ka spēj uzveikt labākos, kamēr Blačhoviča četras titula cīņas noteikti pierāda, ka viņš ir elites klases cīkstonis. Paredzams, ka arī šajā cīņa noskaidrosies nākamais oficiālais titula pretendents šajā svara kategorijā.

Un vēl daži pazīstami vārdi dosies oktagonā

Kā treša nozīmīgākā cīņa paredzēta smagajā svarā (līdz 120.2 kilogramiem) starp atraktīvo apalītii Deriku Luīsu (26 – 11 – 0) un brazīli Markusu Rodžerio de Limu (21 – 9 -1), kurš ir arī cīņas favorīts. Un ir par ko , jo Lūiss pēdējos sešos dueļos tikai reizi spējis pamest ringu kā uzvarētājs. Kamēr brazīlietiem ir diametrāli pretēja bilance – pēdējās piecās cīņas četras uzvaras.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dana White (@danawhite)

Darbībā redzēsim arī allaž atraktīvo Toniju Fergusonu (26 – 8 – 0) un labi zināmo Bobiju Grīnu (29 – 14 – 1). Pirmais gan savu spozmi šobrīd ir zaudējis, piedzīvojot piecus secīgus zaudējumus. Tiesa, pretī vienmēr bijuši top 10 savas divīzijas cīkstoņi. Saraksts ir iespaidīgs – Geidžī, Oliveira, Benels Dariušs, Maiks Čendlers un Neits Diazs. Arī Grīnam šobrīd trīs cīņas pēc kārtas nav izdevies uzvarēt, tomēr pēc ekspertu domām svētdienas dienā viņam to beidzot izdosies izdarīt. Citās domās gan ir Fergusons. Cīņa notiks lightweight kategorijā.

Pilnu cīņu šova dueļu sarakstu var aplūkot šeit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

welcome-offer