• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
UFC – kompānija, kas apgroza miljardu un negrasās apstāties

UFC – kompānija, kas apgroza miljardu un negrasās apstāties

Nesen kā aizvadīts jubilejas cīņu vakars „UFC 300”, kas noteikti attaisnoja uz sevi liktās cerības. Vairākas aizraujošas cīņas, par kuru uzvarētāju nevarēja būt drošs neviens līdz rokas pacelšanai, nokauts pēdējā  sekundē un daudz kas cits – tas raksturo šo aizvadīto šovu Lasvegasā. Kādas ir galvenās atziņas, un cik iespaidīgs izskatās atlikušais UFC gada kalendārs?

welcome-offer

„UFC 300” – kad cīņu karte realitātē izskatās vēl labāk nekā uz papīra

“Ultimate Fighting Championship” noteikti ir organizācija, no kuras citi varētu mācīties, kā jārīko šovi un jālutina skatītāji. Ņemot vērā mūsdienu profesionālā sporta ikdienas ziņu cikla raksturu, kas nereti tendēts uz baumu pamata izplatītiem apgalvojumiem un skaļiem virsrakstiem, gan faniem, gan ekspertiem nav grūti tikt ierautiem negāciju izplešanā, to pašiem neapzinoties. 

Cik neesam dzirdējuši pārmetumus UFC bosa Vaita virzienā, ka viņš maksā pārāk maz naudas cīkstoņiem, kuri nav čempioni vai ar vārdu, vai pārmetumiem, ka pastāv Vaita mīļāko atlētu saraksts, pret kuriem viņš izturas ar īpašu siltumu. Lai fani justos pilnībā apmierināti ar redzēto Lasvegasā, pietiktu ar Maksa Holoveja nokautu un šī sajūta būtu noķerta un visi pārmetumi Vaitam vismaz uz brīdi būtu aizmirsti. Tomēr to papildināja vēl vairāki momenti, kuri, gadiem ejot, noteikti kļūs vēl ikoniskāki.

Līdzjutējiem, kuri ikdienā neseko pastiprināti līdzi MMA, daudzi vārdi, kuri piedalījās cīņās, noteikti nebija tik labi zināmi. Ne tādēļ, ka tie nebūtu labi cīkstoņi, bet tāpēc, ka viņi nav tik populāri sociālajos medijos. Pirms pasākums vēl nebija noticis, UFC prezidentam Danam Vaitam tika raidīta kritika par vakara galveno cīņu – Aleksu Pereiru pret Džamahalu Hilu. Pirmais nerunā angļu valodā, bet otrs arī nav uzskatāms par pirmā kaluma UFC dimantu.

Pereira iespaidīgā manierē nokautēja savu pretinieku, pirms izšķirošās kombinācijas, norādot tiesnesim interesantu žestu – „man viss kārtībā” un bams! Hils uz dēļiem..

Tomēr vakara iespaidīgākā cīņa notika dažas iepriekš. Tajā tikās vieglā svara divīzijas (lightweight jeb līdz 70 kilogramiem) zvaigznes Džastins Geidžī un Makss Holovejs. Abu stils ir izteikti agresīvs ar mazu uzmanības pievēršanu aizsardzības elementiem.

Īpaši episks bija cīņas noslēgums, kad Holovejs aicināja Geidžī oktagona vidū to noslēgt . Tā beidzās sekundi pirms paredzētā gonga. Tiesa, visticamāk Holovejs arī bez nokauta būtu izcīnījis uzvaru pēc dalīta tiesnešu lēmuma.

Iespējams, redzējām arī jaunas zvaigznes dzimšanu armēņa Armana Cakurjana personā. Viņš smagā cīņā uzveica vēl neseno vieglā svara karali brazīlieti Čārlzu Oliveiru. Pārsteidza arī 40 gadus vecais Bobs Nikals, kurš piedalījies pirmajos trīs apaļo simtu cīņu šovos (arī „UFC 100” un „UFC 200”).

Vai dzima jaunas zvaigznes?

UFC jādod Pereiram visu, ko viņš vēlas! Viņa uzveikto pretinieku saraksts ir vairāk nekā iespaidīgs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

Protams, labāk pārdot cīņas varētu, ja Pereira komunicētu angļu valodā. Tomēr viņš noteikti ir viens no tīrradņiem, kuram ir iespēja dominēt vēl vismaz pāris gadus. Ar uzvaru pār Hilu viņš kļuva par tikai ceturto cīkstoni, kuram izdevies vismaz reizi aizstāvēt titulu divās svara kategorijās. Varbūt jātēmē vēl augstāk? Jo šobrīd brazīlietis startē light heavyweight divīzijā (līdz 92,9 kilogramiem). 

Varbūt Vaitam nopietni jāapsver sapņu mačs pret Džonu Džounsu? Pereira arī pēc cīņas izteicās, ka būtu gatavs kāpt vel vienu kategoriju augstāk. Redzēsim.

Jaunās zvaigznes birku sāk apgūt arī Cakurjans. Lai arī duelis ar Oliveiru nebija viegls, dažās epizodēs pat izglābjoties no nožņaugšanas, armēnis spēja izlīst no grūtām situācijām, kad citi to pret Oliveiru nespēja. Vai viņš ir nākamais rindā cīņā par titulu? Zinot UFC politiku, droši vien, ka nē. Ja viņš turpinās tādā pat garā, arī titula cīņa nekur neizpaliks.

Šī nakts bija svētki tiem, kuri padara šo sporta veidu par tik grūti paredzamu un vienlaikus iedvesmojošu, bet „UFC 300” ieies vēsturē kā viens no iespaidīgākajiem cīņu vakariem ar tikpat iespaidīgu cīņu karti! Bet kādi izskatās organizācijas nākotnes plāni? Arī pēc šova beigām UFC nāca klajā ar skaļiem paziņojumiem.

Nākotne izskatās tikpat iespaidīga

Līdz lielajiem cīņu vakariem vidējā aritmētiskā skatītāja izpratnē gan jāpagaida līdz 2. jūnijam, kad „UFC 302” vakara ietvaros vieglā svara čempions Islams Mahačevs spēkosies ar veterānu Dastinu Porjē. Arī co-main event izskatās, ka būs īsts karš – tajā tiksies vidējā svara divīzijas (middleweight jeb līdz 83,9 kilogramiem) pārstāvji nesenais čempions Šons Striklends un Paolo Košta.

Tiesa, gaidāmais cīņu vakars “UFC 301” Brazīlijā arī noteikti būs “bliezējs”, sākot ar galveno notikumu vietējā publikas mīļuļa un flyweight čempiona Aleksandra Pantojas kāpšanu būrī, kā arī MMA leģendas Hosē Aldo dalību

Vēl vienu iespaidīgu cīņu tuvākā nākotnē sola sagādāt hierarhijas ziņā mazākas nozīmes pasākums „UFC Fight Night” (kā elitārākie kotējas numurētie cīņu vakari), kas norisināsies 22. jūnijā. Tajā spēkus mēros Robs Vitakers un Hamzats Čimajevs. Vakars būs zīmīgs arī ar to, ka tas būs pirmais UFC šovs Saūda Arābijā, kur jau pēdējos gados regulāri tiek aizvadītas pasaules klases boksa cīņas.

Pats skaļākais paziņojums nāca „UFC 300” pēc cīņu preses konferencē, kad oficiāli tika paziņots par šī sporta veida lielākās zvaigznes Konora Makgregora ilgi gaidītās atgriešanās datumu. Tas oficiāli paredzēts 30. jūnijā nekur citur kā vien Lasvegasā, „T-Mobile” arēnā! Viņa pretinieks būs Maiks Čendlers, bet cīņa norisināsies svara kategorijā līdz 77 kilogramiem (welterweight). Tā būs jau trešā divīzija, kurā Makgregors būs aizvadījis vismaz vienu cīņu.

Nākotnē cīņas paredzētas ne tikai Saūda Arābijā, bet arī Apvienotajos Arābu Emirātos un, zinot šeihu vēlmi redzēt tikai superzvaigznes, varam paredzēt, ka arī šajos cīņu vakaros līdzjutējiem tiks sniegtas iespaidīgākās un gaidītākās cīņas atbilstoši aktualitātei! Galvenais iemesls – arābi ir gatavi piemaksāt, lai cīņas tikai notiktu pie viņiem. Zinot Vaita darba stilu, tas bija tikai laika jautājums, kad UFC ienāks šajās pārtikušajās Persijas līča valstīs.

Arī tālākie organizācijas plāni kā ierasts ir lieli. Tā aug un nesenās ziņas liecināja, ka tās apgrozījums 2022. gadā esot pārsniedzis miljardu ASV dolāru! Apvienošanās ar WWE (restlinga flagmani), sadarbība ar bagātajām valstīm, sponsoriem un citas aktivitātes – UFC ir uz palikšanu vēl uz daudziem jo daudziem gadiem!

welcome-offer