• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“UFC 290” – tur būs ko redzēt

“UFC 290” – tur būs ko redzēt

Viens no aizraujošākajiem cīņu šoviem šogad UFC (“Ultimate Fighting Championship”) solās būt naktī uz 9. jūliju (pēc Latvijas laika) Lasvegasā, “T-Mobile Arena” paredzētais. Tajā būs vērojamas divas titula cīņas. Kā vakara galvenais notikums (main event) būs austrālieša Aleksandra Volkanovska (25 – 2- 0) titula aizstāvēšanas duelis pret Meksikas cīkstoni Jairu Rodrigesu (16 – 3 – 0, rangā #1 – čempionus parasti UFC skaita atsevišķi) featherweight divīzijā (līdz 65,8 kilogramiem), kā arī cita meksikāņa Brendona Moreno (21 – 6 – 2) čempiona jostas aizstāvēšana pret brazīlieti Aleksandru Pantoju (25 – 5 – 0, rangā #2) flyweight kategorijā (līdz 56,7 kilogramiem).

Un tas vēl nav viss! Oktagonā kāps arī tādi pazīstami vārdi kā austrāliešu cīkstonis Robs Vitakers (25 – 6 – 0, rangā #2), kurš nesen vēl cīnījās ar vidējā svara (līdz 83,9 kilogramiem) čempionu Izraēlu Adesanju. Darbībā būs redzami arī tādi fanu iemīlēti vīri kā Dens Hukers (22 – 12 – 0, rangā #12) un citi.

welcome-offer

Main event – Volkanovska atgriešanās savā svara kategorijā

Volkanovskis iekarojis cīņu sporta fanu sirdis vēl vairāk ar savu pēdējo cīņu pret Islamu Mahačevu (24 – 1 – 0), “uzkāpjot” vienu svara kategoriju augstāk uz vieglo svaru (līdz 70,3 kilogramiem), lai mēģinātu kļūt UFC vēsturē tikai par piekto (!) atlētu, kuram izdevies vienlaicīgi būt čempionam divās svara kategorijās! Tas gan viņam neizdevās, kaut gan daudzi ne tikai fani, bet arī eksperti, tostarp cīkstoņi, nav vienisprāt, ka Mahačevs šo cīņu ir uzvarējis. Arī Volkanovskis ir paziņojis, ka pēc šīs cīņas, ja viņš uzvarēs, un par to viņš ir pārliecināts, ka vēlas revanšu. Bet kas viņam var aizlikt kāju priekšā sapņa īstenošanai?

Tas ir meksikānis Rodrigess, kurš šobrīd ir nākamais rangā aiz čempiona. Viņa rezumē neizskatās pārāk iespaidīgs, īpaši ņemot vērā faktu, ka viņam ir aktīva tikai divu uzvaru sērija. Tomēr viņš atgriezās oktagonā pēc divu gadu pauzes vien 2021. gada izskaņā, cienījami zaudējot Maksam Holovejam (šobrīd rangā #2 aiz titula cīņas dalībniekiem), kā arī iespaidīgā manierē noslēdza abas uzvaras – TKO 1. raundā pret Braienu Ortegu un piespiežot izstāties savam oponentam Džošam Emetam otrajā raundā. Emetam tajā brīdī bija aktīva piecu uzvaru sērija.

Lai vai kā, cīņas favorīts ir Volkanovskis. Līdz zaudējumam Mahačevam viņam bija 11 secīgas uzvaras, kas UFC vēsturē dod vietu labāko desmitniekā šajā rādītājā. Austrālietis noteikti vēlēsies reabilitēties iespaidīgā manierē, lai vēl vairāk izreklamētu sevi un darītu daudz pievilcīgāku revanša cīnas ar Mahačevu ideju.

Arī co – main event cīņa par čempiona jostu

UFC faniem noteikti vēl svaigā atmiņā ir Moreno līdzdalība līdz šim vienīgajā kvadriloģijā UFC vēsturē, kur viņš četras reizes (pa vidu gan aizvadot cīņu ar citu pretinieku) cīnījās ar Devesonu Figueiredo ((21 – 3 – 1), šobrīd rangā #1). 1. cīņā bija neizšķirts, tāpēc tituls palika Figueiredo, 2. cīņā uzvarēja Moreno, 3. atkal Figueiredo, līdz beigot attiecības abi noskaidroja šī gada sākumā, kur Moreno uzvarēja 3. raundā ar TKO.

Runājot par izaicinātāju Pantoju, tad arī viņš ir bīstams pretinieks. Pēdējās deviņās cīņās viņš ir zaudējis tikai divreiz, turklāt spēcīgiem cīkstoņiem – Figueiredo un A. Askarovam. Turklāt, abu šo sāncenšu – Moreno vs Pantojas – stāsta sākums ir datējams jau ar 2016. gadu, kad abi piedalījās šovā “The Ultimate Fighter: Tournament of Champions”, kur cīkstoņi cīnās par iespēju nopelnīt līgumu ar UFC organizāciju. Toreiz otrajā raundā ar sāpju paņēmienu uzvarēja Pantoja, bet divus gadus vēlāk jau UFC pēc trīs raundiem pēc punktiem Pantoja savu pārsvaru savstarpējās cīņās nostiprināja. Neskatoties uz to, favorīta lomā gan būs Moreno.

Arī pārējos dueļos pa potenciālai odziņai

Ievadā tika minēts Robs Vitakers. Viņam pretī stāsies Dienvidāfrikas Republikas pārstāvis Drisus Du Plesis (19 – 2 – 0, rangā #5), kuram ir aktīva sešu uzvaru sērija, no kurām piecas noslēdzās priekšlaicīgi: divi KO, divi TKO un sāpju paņēmiens. Tikmēr Vitakers pēdējo reizi zaudēja kādam, kuru nesaudz Adesanja, 2014. gadā… tieši tāpēc viņš arī ir cīņas favorīts!

Pieredzējušais Hukers šoreiz sev pretiniekos redzēs Džeilinu Tērneru (14 – 6 – 0, rangā #12), kuram pēdējā cīņā pārtrūka piecu uzvaru skrējiens. Tikmēr Hukeram bija pretēji – ar pēdējo uzvaru viņš pārtrauca ieilgušo neveiksmju joslu, iepriekš zaudējot četros no pēdējiem dueļiem. Šoreiz gan eksperti prognozē, ka Tērners ņems virsroku un ielauzīsies vieglā svara rangā top 10.

Tā sauktajā PRELIMS cīņu kategorijā (iesildošajām) atrodas bijušā welterweight (līdz 77,1 kilograma) Robija Lovera (29 – 16 – 0) vārds. Ir jau paziņots, ka tā būs UFC un mma sporta veterāna pēdējā cīņa karjerā. Žēl, ka noslēgums izskatās diezgan skumīgs – pēdējos astoņos dueļos uzvarēts tikai divreiz. Tiesa, arī te eksperti neprognozē, ka viņš uzvarēs un karjeru noslēgs uz labas nots.. Bet tāpēc jauktās mākslas cīnu sports ir tik lielisks, jo ir neparedzams!

Pilnu vakara cīņu šova sarakstu var aplūkot šeit.

welcome-offer