• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
UFC 283 – pirmā “quadrilogy” vēsturē un divas titula cīņas

UFC 283 – pirmā “quadrilogy” vēsturē un divas titula cīņas

Naktī uz svētdienu norisināsies „UFC 283” cīņu šova vakars, kurā norisināsies uzreiz divas titula cīņas! Kā vakara galvenais notikums paredzēts duelis par čempiona titulu vieglajā smagajā svarā (light heavyweight līdz 93 kilogramiem), kurā pieredzējušais (43 gadi) Glovers Tekseira (33 – 8 – 0) tiksies ar 12 gadus jaunāko sāncensi Džamahalu Hilu (11 – 1 – 0).

Tikmēr „co – main event” statusā būs cīņa starp Deivesonu Figueiredo (21 – 2 – 1) un Brendonu Moreno (20 – 6 – 2) flyweight (līdz 56,7 kilogramiem) svara kategorijā.

Tāpat oktagonā darbībā varēs redzēt citus MMA pasaulē pazīstamus cīkstoņus, kā pazīstamāko minot Gilbertu Bērnsu (piektais rangā „welterweigt” divīzijā līdz 77,1 kg).

Kādas ir ekspertu prognozes par gaidāmo cīņu šovu? Par to turpinājumā.

Hila negaidītā iespēja

Sākotnēji bija paredzēts, ka Tekseira pēc zaudējuma Jiri Prohačžkam, tiks pie revanša iespējas, kā tas atrunāts līgumā, jo šo cīņu viņš zaudēja vēl būdams čempiona godā. Vēlāk gan viņa pretinieks atsauca savu dalību no cīņas, jo iedzīvojās savainojumā. Tāpēc UFC uzrunāja Hilu (ranga 7. numurs), kurš nedomājot piekrita.

Pirms zaudējuma čeham, Gloveram bija aktīva sešu uzvaru sērija, pēdējai no tām esot pret Janu Blahčoviču, iegūstot arī čempiona jostu. Tas MMA pasaulē nāca kā neliels pārsteigums, ņemot vērā amerikāņa cienījamo vecumu šī sporta veida mērogiem.

Tikmēr Hils zem UFC spārna aizvadījis septiņas cīņas, no kurām uzvarējis sešās. Viņš arī tiek uzskatīts par cīņas favorītu, „Tonybet” ekspertiem viņa uzvaras iespējamību novērtējot ar koeficientu 1,7, kamēr Tekseiram tas ir 2,08.

Bet kādas ir abu cīkstoņu priekšrocības? Hils ir garāks augumā, kā arī viņam ir lielāks roku un kāju izvērsums. Vēsture rāda, ka Hils 64% savu cīņu noslēdzis ar nokautu, bet atlikušājās cīņās viņš uzvarējis pēc tiesnešu lēmuma. Hils ne reizi nav piespiedis savam pretiniekam padoties.

Savukārt Tekseira to ir spējis teju katrā trešajā savā cīņā, šim rādītājam sastādot 30%, bet priekšlaicīgi noslēgušās 55% cīņas ar viņa uzvaru. Pieredzējušā veterāna priekšrocība noteikti varētu būt cīņa parterī, zinot, ka Hils nelabprāt uz to pārslēdzas. Abi cīkstoņi ir nedaudz atšķirīga cīņas stila piekopēji, tāpēc notiekošo oktagonā būs aizraujoši vērot!

Teixeira - Hill koeficenti UFC 238

Darbībā būs iespējams redzēt arī Gilbertu Bērnsu, kura pēdējā cīņa ar Hamzatu Čimajevu tiek uzskatīta par vienu no skatāmākajām aizvadītajā gadā. Brazīlietim nācās atzīt pretinieka pārākuma pēc tiesnešu lēmuma, vienlaikus viņš sagādāja Čimajevam pirmo nopietno pārbaudījumu UFC karjerā.

Unikāls notikums UFC – pirmā quadrilogy jeb četras cīņas starp diviem cīkstoņiem organizācijas vēsturē

Kā „co – main event” paredzēta cīņas, kas ieies UFC vēstures grāmatās. Proti, tā būs pirmā kvadriloģija – abi tiksies jau ceturto reizi. Spēles likme arī augsta – čempiona josta kategorijā līdz 56,7 kilogramiem. Kurš iepriekš bijis veiksmīgāks?

Pirmā cīņa norisinājās 2020. gada decembrī un noslēdzās neizšķirti. Nākamais duelis notika sešus mēnešus vēlāk un tajā triumfēja Morenu, piespiežot pretinieku izstāties. Trešajā duelī Figureido paņēma revanšu, izcīnot uzvaru pēc smagas piecu raundu cīņas pēc tiesnešu lēmuma.

Abu rādītāji laušanās (grappling) rādītājos ir teju identiski, tāpat arī runājot par nozīmīgiem sitieniem (significant strikes) izcīnītajās uzvarās (3,27 pret Moreno 3,58). Tie, Figureido ir labāks TKO procents uzvarās 43% pret 20%.

Kādā gultnē cīņa norisināsies šoreiz? „Tonybet” pirms cīņas prognozēs neliela favorīta loma atvēlēta Moreno – uz uzvaru piešķirts koeficients 1,85. Iespējams, ir vērts ielūkoties uz kopējo raundu skaita „vairāk / mazāk”, ņemot vērā, ka divās no trīs cīņām bija nepieciešami visi iespējamie raundi uzvarētāja noskaidrošanai, turklāt pirmajā duelī to nespējot noskaidrot.

Figueiredo un Moreno UFC 238 koeficenti

Paredzams, ka arī šī cīņa būs sīva, vienlaikus abu atlētu uzbrukuma arsenāls ir pietiekami plašs, lai spētu arī ceturtajā abu tikšanās reizē viens otru pārsteigt.