• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Iespaidīga UFC triloģija Londonā

Iespaidīga UFC triloģija Londonā

Jau šajā nedēļas nogalē, naktī no sestdienas uz svētdienu īsi pēc pusnakts pēc Latvijas laika, gaidāms “UFC 286” cīņu šovs, kas šoreiz norisināsies Lielbritānijā, Londonas pilsētas O2 stadionā. Kā vakara “nagla” plānota ir cīņa par welterweight (līdz 77,1 kilogramam) čempiona titulu starp vietējo fanu favorītu un esošo tā īpašnieku Leonu Edvardsu (20 – 3 – 0) pret bijušo čempionu Kamaru Usmanu (20 – 2 – 0).

Tā būs abu trešā tikšanās reize, tādējādi noformējot kārtīgu triloģiju. Kurš ir šīs cīņas favorīta lomā, kā arī atskatīsimies uz pagājušo laiku kopš pēdējās abu tikšanās reizes.

Tāpat šajā cīņu kartē izcelšanas vērts noteikti ir arī Džastina Geidžī (24 – 4 – 0) un Rafaela Fizieva (12 – 1 – 0) duelis, kā arī pārējās cīņas solās būt intriģējošas un labas kvalitātes. UFC atgriešanās Londonā noteikti būs vērienīga un par to liecina arī paredzēto cīņu karte.

welcome-offer

Triloģijas uzvarētājs paņem visu

Kā jau minēts, tad šī būs trešā abu cīņa. Pirmā gan notika pavisam sen – 2015. gada decembrī, kur trīs raundu cīņā pēc punktiem uzvara tika piešķirta Usmanam. Kas zīmīgi – kopš tā laika Edvardss nebija zaudējis nevienā cīņā, reizi tikai vienā tai esot ar statusu “no concest”. Kopumā tās ir 10 uzvaras.

Tikmēr Usmans uzsāka savu ceļu pretim čempiona titulam, par kuru viņš pirmo reizi ieguva tiesības cīnīties 2019. gadā, kopumā aizstāvot to sešas reizes, bet UFC izcīnot 14 secīgas uzvaras.

Zaudējums Edvardsam Usmanam bija smags. Ne tikai tāpēc, ka viņš tika “noķerts” uz tiešām labu kājas sitienu, bet arī no tāda viedokļa, ka viņš principā trīs no četriem raundiem dominēja droši, neradot šaubas par savu uzvaru pēc tiesnešu lēmuma. Viņš varēja raundu aizvadīt pasīvi, izcīnīt neizšķirtu vai pat zaudēt ar punktu, un tāpat varētu pēc cīņas redzēt tienesi paceļam gaisā tieši viņa roku.

Tā vietā Edvardss viņa rokas nolaida, Usmanam kļūstot par, tā saukto, “memes” interneta superzvaigzni. Pats cīkstonis vienā no šoviem vēlāk atzina, ka neesot atcerējies kas esot noticis kopš “izslēgšanas” brīža līdz ātrās palīdzības mašīnai.

Cīņa norisinājās pērnā gada augustā, līdz ar to ir pagājis mazs laiks starp pēdējo duelēšanos. Tiesa, Usmans vairākkārt izteicies, ka tagad no viņa pleciem ir novēlies smagums. Proti, ka nezaudēto cīņu sērija ir noslēgusies un uz viņu vairāk neesot tik liels spiediens kā iepriekš. Ka šobrīd viņam ir bijušas ievērojami mazāk ārpus oktagona aktivitātes, kas ļāvis nodoties tikai treniņiem. Tas viņam došot atraisītākās rokas remača cīņā.

Arī Edvards par savu uzvaru ir drošs, jūtot arī lielu mājinieku fanu atbalstu publiskajos pasākumos. Noteikti arī Londonas “O2 Arena” atmosfēra būs iedvesmojoša, zinot britu fanošanas kultūru.

Kurš ir favorīts?

Neskatoties uz to, ka pēdējā cīņā uzvarēja Edvards, viņš nav šoreiz favorīta statusā. Kas, škiet, ir loģiski. Usmans tomēr pēdējā tikšanās reizē uzvarai bija daudz tuvāk nekā Edvards. No otras puses – nedrīkst noniecināt Edvardsa izdarīto. Viņš sagaidīja īsto brīdi, kad izdarīt savu gājienu un darīja to veiksmīgi. Un jāatzīst – arī izturēt četrus intensīvus raundus ar tādu atlētu kā Usmans, noteikti arī ne kurš katrs var.

Tāpēc arī mūsu ekspertu ieskatā par favorītu uzskatāms Usmans. Nedrīkst arī aizmirst, ka viņš vienu brīdi regulāri tika iesaistīts diskusijās par potenciālā GOAT statusa iegūšanu. Viņš izrēķinājās ar saviem pretiniekiem pa vairākām kārtām, jo gluži vienkārši neviens nespēja viņu apstādināt. Sava svara kategorijas čempions, kā arī “pound for pound” jeb labākais starp visām kategorijām.

UFC ir nežēlīgs sports, tāpēc noslēgt karjeru uz “nullītes” izdodas vien pavisam retajiem. Skatoties no šī viedokļa, potenciāli Usmans GOAT sarunā var atkal iesaistīties jau uzreiz pēc šīs uzvaras, ja tādu viņš izcīnīs. Pieplusojot vēl pāris cīņas, kas ir pavisam iespējams, ņemot vērā, ka Usmanam ir 35 gadi, pāris argumentus viņam atrast var.

Savukārt Edvardss var pierādīt, ka tā nebija nejaušība (viņa uzvara). Naratīva cīņai nav tālu jāmeklē. Triloģija ir triloģija un tādas tik bieži UFC nenotiek, īpaši, kad iesaistīts ir čempionu tituls.

Citas cīņas

Noteikti vērts būs pievērst uzmanību Dastina Geidžī un Rafaela Fizieva duelim. Geidžī šobrīd piedzīvojis divus zaudējumus savās pēdējās trīs cīņās – pret Čārlzu Oliveiru un Habibu Nurmagomedovu viņa pēdējā cīņā.

Savukārt azerbaidžānis Fizievs ir šī brīža uzlecošā UFC zvaigzne. Arī šajā cīņā viņš ir favorīta lomā. Uzvara nozīmētu pietuvināšanos titula cīņai, kur tronī šajā svara kategorijā šobrīd atrodas Habiba protežē Islams Mahačevs. Tiesa, Habibs vēl pirms pēdējās cīņas paziņoja, ka aiziet no sporta pavisam, pat netrenēšot, lai veltītu laiku vairāk ģimenei.

Tāpat aizraujošs solās būt duelis vidējā svara kategorijā (līdz 83,9 kilogramiem) starp ranga 4. un 9. numuru Martinu Vetori (18 – 6 – 1) pret Romānu Delidzi (12 – 1 – 0). Pilnu cīņas karti var aplūkot šeit.