• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Džošua turpinās atgūties ar cīņu pret mazpazīstamu somu milzi

Džošua turpinās atgūties ar cīņu pret mazpazīstamu somu milzi

Jau 12. augusta vakarā savu atpakaļceļu uz boksa olimpa virsotni jeb vismaz iespēju tam pietuvoties (lasi – iegūt atkal iespēju cīnīties par kādu no čempionu jostām) turpinās britu bokseris Entonijs Džošua (25 – 3, 22 KO’s). Sākotnēji paredzēts, ka viņam būs jāaizvada cīņa pret iepriekš jau uzveikto tautieti Dilanu Vaitu (29 – 3, 19 KO’s), tomēr viņš nespēja iziet dopinga kontroli un dažas dienas pirms lielā notikuma bija steigšus jāmeklē viņam aizvietotājs. Tas šoreiz atrast Zviedrijā dzimušā somu milža Roberta Heleniusa (32 – 4, 21 KO’s) personā.

Kāds ir cīņas fons, finasiālie zaudējumi pretinieka maiņai, un par cik nopietnu vispār var uzskatīt Džošua pretinieku izvēli?

welcome-offer

Nauda būtu vairāk ar Vaitu

Kad tika izziņota oficiālā biļešu pārdošana uz Džošua – Vaita dueli Londonas O2 arēnā, kuras ietilpība boksa cīņām tiek lēsta ap 20 tūkstošiem, tās tika izpirktas aptuveni divu stundu laikā. Briti mīl boksu, it īpaši, ja ringā tiekas divi viņu tautieši. Tā piemēram, arī WBC čempiona Taisona Fjūrija cīņa ar Deriku Čisoru, kurš vairs īsti nav pieskaitāms pie pašas boksa elites, bet vairāk ir journey man statusā pēdējos gados, pelnot naudu par to, ka viņu sit, arī bija līdzīga. Atšķirība – ‘Tottenham Hotspur” stadionā, kur notika Fjūrija cīņa, ietilpība ir trīs reizes lielāka… Vai Džošua un Vaita duelis piepildītu to pilnu? Droši vien. Pret Helenisu droši vien, ka nē. Bet Londonā tā būs pilna.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAZN Boxing (@daznboxing)

Bokss ir viena liela naudas spēle un Vaita izkrišana no cīņas arī iesitīs par Džošua un viņa promouteru maciņa. Galvenais iemesls – cīņu bija plānots raidīt arī DAZN straumēšanas platformā pēc pay – per – view principa, tomēr tā kā Heleniuss nav tik liels vārds, tas atcelts. Boksera pārstāvis Edijs Hērns paspējis izteikties: “Atšķirība starp ienākumiem, ko Džošua varēja nopelnīt pret Vaitu un tagad, ir vienkārši apbrīnojama. Bet viņš ļoti vēlējās cīnīties un būt aktīvs, neskatoties uz to, ka nebūs pieejama pay – per – view platforma. Ienākumi prognozējami četras reizes mazāki. Manuprāt, tas ir viens no spēcīgākajiem signāliem, kurus viņš ir nodemonstrējis karjeras laikā, pierādot, ka ir īstens cīnītājs.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anthonyjoshua

Hērns vienā no iepriekšējām intervijām bija prognozējis, ka Džošua un Vaita duelis varētu piesaistīt 500 – 800 tūkstošus unikālo maksas skatījumu. Tika plānots, ka viena tāda maksa būtu 35 dolāri. Jāteic, ka arī Vaits būs liels ne tikai reputācijas ziņā zaudētājs, bet palaidis gar degunu savas dzīves lielāko honorāru – ap 10 miljoniem. Kā saka, jādomā, ko laiž savā ķermenī un tādu problēmu nebūs. Vaits, protams, noliedz savu vainu, bet reti kurš to nedara. Turklāt arī Džošua var atļauties vienu mazāk ienesīgu cīņu, jo plānos ir duelis ar Deonteju Vailderu nākotnē Saudu Arābijā. Tur galdā būs vairāki desmiti miljoni. Runā, ka ap 60…

Aktuālās formas

Saprotams, ka Džošua būtu bijis favorīts arī pret Vaitu, bet pret Helenisu viņš jau būs pavisam liela favorīta lomā. Pat neskatoties uz to, ka viņa pēdējā laikā demonstrētais sniegums nav bijis pārliecinošs. Un kājas tam aug jau no vairāku gadu seniem notikumiem. Varētu pat teikt, ka no 2019. gada, kad Džošua, būdams WBA Super, IBF un WBO čempiona statusā, zaudēja Endijam Ruisam. Lai arī revanšs tika paņemts, tomēr tas notika cīņā pēc punktiem, nevis kā visa boksa pasaule gaidīja – ar nokautu. Atgādināsim, ka Džošua arī oriģināli nebija plānots cīnīties ar Ruisu, jo bija paredzēts cits pretinieks. Toreiz tas atspēlējās. Šoreiz – tas neliekas tik bīstami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anthonyjoshua

Pēc nepārliecinošā revanša pret Ruisu tika izcīnīta priekšlaicīga uzvara 9. raundā pret bulgāru Kubratu Puļevu, kurš jau tad skaitījās vecs, bet vēlāk viņu divās cīņas deklasēja Oleksadrs Usiks. Arī pēdējā cīņā pret amerikāni Džermeinu Frenklinu, kur Džošua tika plānota priekšlaicīga uzvara, brits bija nepārliecinošs un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams saskaitīt ringa tiesnešu vērtējumu.

Džošua gan veiksmīgi atradis vaininieku savai pēdējo gadu nespējai piepildīt gaidas par viņa, iespējams, uzpūsto potenciālu. Vainots tika iepriekšējais treneris: “Robs Makrakens ir patiesi labs treneris, bet viņš nemācīja aizsargāties. Paskatieties uz Karla Froha (cita šī trenera audzēkņa – red.) degunu… Viņš vienkārši nemācīja man aizsardzību. Robs pārāk daudz uzmanības pievērsa olimpiskajai komandai, nevis profesionāļiem. Jutu, ka ir pienācis laiks, ko mainīt.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anthonyjoshua

Šobrīd Džošua trenē amerikānis Deriks Džeimss, kurš tika piesaistīts komandai uz revanša cīņu ar Usiku. Bet taustāmi rezultāti gan vēl nav sasniegti. Varbūt tagad?

Jāatzīst, ka arī Heleniuss nav gāzis kalnus. Viņa skaļākie pretinieki bijuši Vaits, Čisora (abiem zaudēts) un nesen arī Vailders, kurš viņam kārtīgi izslēdza gaismas, somam paliekot nekustīgam uz ringa dēļiem un ar acu skatienu ne no šīs pasaules vismazu uz mirkli. Par pazīstamāko pretinieku, kurš uzveikts, pat ir grūti spriest. Un tas viss ar to, ka Heleniusam ir 39 gadi un tik liela pieredze…

Maz ticams, ka Džošua šo cīņu zaudēs. Bet, neuzvarot ar nokautu, viņa pārliecība var iestigt vēl vairāk. It īpaši redzot, ko ar Heleniusu izdarīja Vailders. Hērns jau izteicies, ka soms ir izvēlēts tikai tāpēc, ka Džošua tiek gatavots potenciālajam duelim ar Vailderu. Heleniusa augums ir tieši divi metri un cīņu dienā viņš sver aptuveni 115 kilogramus. Savukārt Vailders ir vienu centimetru garāks un sver ap 10 kilogramiem mazāk. Un sit arī viennozīmīgi spēcīgāk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @anthonyjoshua

Jāatzīst, ka savā ziņā Džošua varētu būtu paveicies. Vaits tomēr ir ievērojami bīstamāks pretinieks un uzvara pār viņu ar nokautu noteikti būtu grūtāk izpildāms uzdevums. No otras puses – neuzvarot Heleniusu ar nokautu… paši saprotat. Un vēl viens interesants fakts – Heleniuss pēdējo cīņu aizvadīja vien 5. augustā. Tiesa, pret sešas profesionālās cīņas aizvadījuši bokseri. Tāpēc Džošua uzdevums ir skaidrs – aizsūtīt somu pagulēt… Kā tas izdosies? Redzēsim.

welcome-offer