• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Prometey” aizvien Rīgā un trīs latvieši: startēs prestižais Eirokauss

“Prometey” aizvien Rīgā un trīs latvieši: startēs prestižais Eirokauss

Ar dažu dienu atstarpi startēs par spēcīgākajām starptautiskajām Eiropas klubu sacensībām uzskatītie ULEB rīkotie turnīri. Pirmais rindā – “BKT Eurocup”, kas nomainījis ģenerālsponsoru. Šajā sezonā tajā (vismaz iesākumā) darbībā būs redzami trīs latviešu spēlētāji – Artūrs Žagars (Viļņas BC “Wolves”), Andrejs Gražulis (Trento “Dolomiti Energia”) un Mareks Mejeris (Rumānijas “Cluj – Napoca”). Tāpat arī šosezon vismaz deviņus šāda līmeņa mačus būs iespējams vērot “Arēnā Rīga”, jo tur mājas spēles aizvada Ukrainas vienība “Prometey”.

welcome-offer

Mūsējo komandām zelta kalnus nesola

Ekspertu ieskatā  par galvenajām favorītu komandām iegūt titulu tiek uzskatītas divas no Spānijas ACB Līgas – Žagara bijušais klubs Badalonas “Joventut” un pērnās sezonas ULEB Eirokausa čempioni “CB Gran Canaria”. “Prometey” pirms turnīra prognozēs pagaidām noslēdz top 8, bet no trīs latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk uz doto brīdi kotējās Žagara “Wolves” (11.), kam seko Mejera “Cluj – Napoca” (14.), bet Gražuļa Trento pilsētā bāzētajam klubam paredz grūtus laikus (19.). Tiesa, labi, ka katra spēle sākās no 0:0.

“Wolves” ir ielozēta A grupā ar “Prometey”, kur šobrīd, vismaz “uz papīra”, izskatās daudz spēcīgāka par B grupu. No 10 vienībām sešas – “Joventut”, “Paris””, “Besiktas”, “Happoel Telaviv” un “Promotey”, kā arī “Venezia” – pirms turnīra prognozēs atrodas top 8. Tas noteikti nesola vieglas dienas arī tik ambiciozam klubam kāds ir “Wolves”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKT EuroCup (@eurocup)

Viļņas klubam ar Ukrainas vienību pirmais mačs būs mājās 8. novembrī, bet Rīgā Žagaru, iespējams, būs iespēja vērot nākamā gada sākumā jeb 17. janvārī. Kāpēc iespējams? Jo saspēles vadītājam ir spēkā trīs gadu līgums ar Eirolīgas grandu Stambulas “Fenerbahce” un Lietuvā viņš spēlē uz īres nosacījumiem. 

Vai viņu tiešām jau tik ātri izsauks uz “galveno” (vismaz viņam) komandu, parādīs aizsarga sniegums laukumā, kā arī citi faktori – potenciālo konkurentu un komandas sniegums. Kluba vadība jau publiski paziņojusi, ka esošajā momentā viņus apmierina latvieša kvalitātes uzbrukumā, taču ir saredzami ievērojami mīnusi spēlei aizsardzībā. Šobrīd pēc trīs aizvadītiem mačiem Lietuvas līgā (LKL) Žagars izskatās labi – divās spēles (pirmo izlaida) vidēji 8,0 punkti un 6,5 rezultatīvas piespēles. Arī pašai komandai iet labi, uzvarot visos trīs aizvadītajos mačos.

Tikmēr divu latviešu – Gražuļa vs Mejera – dueļus laukumā pirmo reizi varēs vērot 15. novembrī Itālijā un topošā gada 23. janvārī. B grupā ir tikai divi no astoņiem top favorītiem, kas gan vieglas dienas nesola tāpat. 

Gražulis bija viens no labākajiem Latvijas nacionālās izlases spēlētājiem aizvadītajā FIBA Pasaules kausā un viņš veiksmīgu sniegumu izskatās, ka būs paņēmis līdzi arī jaunajā sezonā. Lai gan aizvadīts tikai viens mačs, tomēr kāds – 25 punkti un septiņi realizēti tālmetieni Itālijas līgas spēlē.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKT EuroCup (@eurocup)

Prātīgs gājiens – formāta maiņa

Pērn “ULEB Eurocup” startēja tikpat vienības kā šogad un regulārās sezonas turnīram bija otršķirīga nozīme, jo “play-off” kvalificējās astoņas no 10 katras grupas komandām. Turklāt visas 16 tā dalībnieces bija zināmas pat divas spēļu kārtas pirms pamatturnīra noslēguma.

Tāpat “play-off” turnīrs bija kā liela laimes spēle, jo visu izšķīra viens mačs un mājinieku statusā bija tā komanda, kura bija augstāk pēc pamatturnīra. Atcerēsimies “Prometey” sāpīgo neveiksmi gandrīz 4500 skatītāju klātbūtnē “Arēnā Rīga” pusfinālā pret “Turk Telekom” ar 74:76. 

Dubultā sāpīgi tas bija tādēļ, ka pusfinālā iekļuvusī “Gran Canaria” jau laicīgi bija paziņojusi, ka uzvaras gadījumā tāpat nākamgad nespēlēs Eirolīgā, jo tai nebūs pietiekami liela budžeta. Beigās atteicās arī otri finālisti. Būtu finālā bijis “Prometey”, ļoti iespējams, ka šosezon mēs Rīgā varētu vērot Eirolīgas spēles.

Šogad gan šajā ziņā turnīra organizatori ir labojušies. Grupu iedalījums (2 x 10) ir palicis tāds pats, taču izslēgšanas spēlēs iekļūs tagad sešas, nevis astoņas vienības, turklāt katras grupas divas labākās būs brīvas no pirmās “play – off” kārtas (būs attiecīgi ⅛ un ¼ fināli). Un arī tur uzvarētāja noskaidrošanas veids pamainīts uz divu spēļu summu, bet čempions tiks kronēts vienā finālspēlē.

Lai apskatītu visu spēļu kalendāru spiediet šeit. Pamatturnīra cīņas norisināsies līdz 2024. gada 7. februārim, bet izslēgšanas spēļu un fināla mača laiks un datums vēl tiks precizēts sezonas gaitā.

welcome-offer