• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
NBA maiņu termiņa beigas pagāja karsti – “izpārdošana” un jaunu favorītu dzimšana

NBA maiņu termiņa beigas pagāja karsti – “izpārdošana” un jaunu favorītu dzimšana

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) pēdējās dienas bauda īpašu uzmanību. Vispirms Lebrons Džeimss (Losandžolas “Lakers”) kļuva par visu laiku rezultatīvāko līgas spēlētāju (regulārajā sezonā), bet maiņu darījumu pēdējās dienas nāca ar pāris lieliem pārsteigumiem.

Kuras komandas ir ieguvējas, kuras – tieši pretēji. Un kā šo maiņu darījumu rezultātā pamainīsies spēku samērs starp komandām? Par to turpinājumā.

Ērvings nonāk Dalasā, Durants – kur iepriekš vēlējās

Kā jau ierasts, kad runa ir par sava veida drāmām vai pārsteigumiem, pēdējos gados absolūtos līderos bija izvirzījies Bruklinas “Nets” duets Kevins Durants un Kairijs Ērvings. Durants, tiesa gan, “noķēris” Kairiju vien pēdējos gados, kamēr viņa biedrs konstanti kaitināja kluba īpašniekus, vadību, līdzjutējus, kā arī līgu ar apskaužamu regularitāti.

Durants šajā vasarā publiski pieprasīja tikt aizmainītam, taču “Nets” īpašnieks spēja noturēt superzvaigzni komandā. Ērvings nolēma aktivizēt spēlētāja opciju. Pēc neveiksmīga sezonas starta tas rezultējās vienā brīdī 12 uzvarās pēc kārtas un atrašanos starp konferences līdervienībām. 

Tomēr traumā iedzīvojās Durants, bet Ērvings pēc nespējas vienoties ar kluba vadību par jaunā līguma nosacījumiem vēlējās pamest Bruklinu. Rezultātā abiem tika atrastas “jaunas mājas”.

Maiņa

“Nets” saņem – Dorians Finijs – Smits, Spensers Dinvidijs 

“Mavericks” saņem – Kairijs Ērvings, Markīfs Moriss, 2029. gada drafta 1. kārtas izvēle, 2 otrās kārtas drafta izvēles (2027., 2029.)

Maiņa

“Nets” saņem: Kamerons Džonsons, Mikals Bridžess, Džejs Krauders (šosezon nav spēlējis), 4 neizsargātas NBA drafta pirmās kārtas izvēles (2023., 2025., 2027., 2029.) un izvēļu apmaiņa (2028.)

“Suns” saņem: Kevins Durants, Tī Džejs Vorens

Pārmaiņas arī Losandželosā

Daudz tika runāts par Rasela Vestbruka nākotni ar “Lakers”. Kā vēsta vairāki respektabli NBA apskatnieki, tieši pēdējās dienās īpaši sašķobījušas ekscentriskā aizsarga attiecības ar komandas galveno treneri Deividu Hemu. 

Rezultātā Vestbruks trīs komandu darījumā (kopā ar Minesotas “Timberwolves”) nonācis Jūtā, “Jazz” rindās. Iespējams, viņa līgums varētu tikt izpirkts. Tikmēr Raselam tā ir atgriešanās Losandželosā, jo savulaik tieši šis klubs viņu draftēja.

Tādā gadījumā jau parādījušās ziņas, ka interese par aizsarga pakalpojumiem varētu būt otrajam Losandželosas klubam “Clippers”.

Trīs komandu darījums

“Lakers” saņem: Diandželo Rasels (no “Timberwolves”), Malīks Bīzlijs un Džareds Vanderbilts (abi no “Jazz”)

“Jazz” saņem: Rasels Vestbruks, Toskano Anderons, Damians Džounss (visi “Lakers”), 2027. gada drafta pirmās kārtas izvēle no “Lakers”

“Timberwolves” saņem: Maikls Konlijs un Nikeils Aleksanders Vokers (abi no “Jazz”), 2025. un 2026. gada otrās kārtas drafta izvēles no “Jazz” + izvēļu apmaiņa 2024.

Citi darījumi

Noteikti jāatzīmē Jākoba Poeltla atgriešanās Toronto “Raptors”, kas viņu iepriekš aizmainīja uz Sanantonio “Spurs” Kavai Lenarda darījumā 2019. gada vasarā. Par austriešu centru Kanādas klubs atdeva Kemu Birhu, aizsargātu drafta pirmās kārtas izvēli un divas neizsargātas nākotnes izvēles.

Portlendas “Trail Blazers” un Ņujorkas “Knicks” samainīja attiecīgi Kemu Redišu pret Džošu Hārtu un nākotnes aizsargātu pirmās kārtas drafta izvēli.

Dzimst jauni favorīti

Kopumā aktivitāte kvantitātes ziņā nebija liela. Augtāk minētie ir izceltākie. Taču “Nets” kluba “izpārdošana”, pat neskatoties uz vēsturisko pieredzi, šoreiz nāca negaidīti. Rezultātā “Nets” pārtapa par “play-in” komandu, nevis reāliem kandidātiem uz titulu. Bet ar atgūtām iespējām pārbūvēties caur draftu. 

Tiesa, “Suns” izvēles nav gaidāmas pārāk augstas, jo ar tādu sastāvu tai noteikti vajadzētu tuvākos pāris gadus cīnīties par vismaz top 4 Rietumos. Tieši “Suns” un Durants noteikti izceļami kā vieni no lielākajiem ieguvējiem. Uzbrucējs jau vasarā Fīnīksu bija norādījis kā vienu no saviem vēlamajiem nākotnes galamērķiem. 

Savukārt “Suns” vēlējās tikt pie Duranta, neatdodot Deandrē Ajtonu. Nu tas ir izdevies un var droši teikt – tagad šī komanda, ierindā vēl atgriežoties Devonam Bukeram ar Krisu Polu, ir viena no Rietumu konferences favorītēm. Tiesa, Durants vēl atlabst pēc savainojuma.

Vai “Lakers”, aizmainot Vestbruku, ievērojami uzlaboja savas izredzes? Visticamāk, nē. Diandželo Rasels nebūs tā “burvju nūjiņa”, kas tik ļoti trūkst komandai. Bet viennozīmīgi vajadzētu kļūt atraisītākai komandas spēlei, tostarp Džeimsa – Deivisa duetam.

Nospiedošais vairākums dažādu ekspertu Ērvinga nonākšanu blakus Lukam Dončičam Dalasā sauc par ārkārtīgi lielu eksperimentu. Abi ir spēlētāji, kuriem patīk pavadīt daudz laiku ar bumbu rokās. 

Daudzi gan, iespējams, piemirsuši, ka īsajā sprīdī, kad Bruklinā bija super trio Ērvings – Hārdens – Durants, tieši pirmais vairāk spēlēja bez bumbas, dodot priekšroka Hārdenam. Ērvinga – Dončiča duetu viennozīmīgi būs aizraujoši vērot.

Taču pavisam drīz norisināsies arī Visu Zvaigžņu spēle, par kuras aktualitātēm ziņosim arī mēs. Kādi būs komandu galējie sastāvi, kādi konkursi gaidāmi un par daudz ko citu būs iespējams izlasīt mūsu mājas lapā.