• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Tavs “NBA All Star Weekend” ceļvedis – kurš pasākums pārsteigs visvairāk?

Tavs “NBA All Star Weekend” ceļvedis – kurš pasākums pārsteigs visvairāk?

Nedēļas nogalē no 17. līdz 19. februārim (Latvijas kalendāra standartiem gan pa datumiem vēlāk, laika zonu atšķirību dēļ) norisināsies Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) 72. Visu zvaigžņu spēle (“All Star Game”), kas šoreiz norisināsies Soltleiksitijā, Jūtas “Jazz” kluba mājvietā. Piedāvājam “NBA All Star Weekend” pasākumu ceļvedi!

Konkursi un spēles

Kā ierasts, šajā nedēļas nogalē norisinās vairāki ievērības cienīgi pasākumi, kuriem sekot līdzi un izdarīt prognozes. Saprotams, ka Visu zvaigžņu spēle ir kā ķirsītis uz tortes, taču intrigas netrūkst arī citviet.

Soltleiksitijā šāds pasākums norisināsies otro reizi. Pirmo tas notika tālajā 1993. gadā. Šī vieta ir īpaša Latvijas sporta līdzjutējiem divu iemeslu dēļ – tieši šeit 2002. gadā Latvijas hokeja valstsvienība pēc neatkarības atgūšanas debitēja Olimpiskajās spēlēs. 

Otrkārt, tieši Soltleiksitijā bāzētā “Jazz” komanda bija pēdējā pieturvieta kā profesionālam basketbolistam Andrim Biedriņam.

Slavenību spēle

Tajā uz parketa kāpj dažādāko profesiju pārstāvji, kuriem ir pasaules mēroga zvaigznes statuss. Šoreiz sacentīsies Jūtas gubernatora Raiena Smita un trīskārtējā NBA čempiona Dveina Veida komandas.

No pazīstamākajiem vārdiem mināmi hip – hop mūziķis 21 Savage, kā arī viņa cunftes brālis Cordae, bijušais NFL spēlētājs Kelvins Džonsons, MLB zvaigzne Alberts Pujols un citi.

Spēles sākums 2:00 naktī uz 18. februāri.

Jauno zvaigžņu atlētisma parāde

“Jordan Stars Game” ir ierastā uzlecošo zvaigžņu spēle, kurā piedalījušies ir divi latvieši – Kristaps Porziņģis (Ņujorkas “Knicks”, 2016. un 2017. gadā) un Rodions Kurucs (Bruklinas “Nets”, 2019. gads).

Šis būs jau otrais gads kopš klasiskas vienas spēles formāts nomainīts pret mini turnīru, iekļaujot tajā arī G – līgas spēlētājus. Komandas aizvada pusfinālus, tad spēli par trešo vietu un finālu.

Šogad četru komandu kapteiņi būs Pau Gazols, Derons Viljamss, Joakims Noā un Džeisons Terijs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #NBAAllStar (@nbaallstar)

Prasmju konkurss

Dienu vēlāk būs konkursu diena. Kā pirmais notiks “Kia Skills Challenge”, kurš arī izveidots par komandu sacīksti. Šoreiz trīs komandas izveidotas pēc sekojošiem principiem – radniecības, pieredzes NBA un pasākuma rīkotāju izveidots trio.

Kas zīmīgi – 2017. gadā, kad tas vēl bija individuāls konkurss, triumfēja Kristaps Porziņģis.

Trīspunktu metienu konkurss

Arī šogad viens no saistošākajiem būs snaiperu konkurss. Tiesa, ar katru gadu aizvien biežāk tam tiek piesaistīti spēlētāji, kuriem nav “tīru” snaiperu slava, un kuri pēc daudzu ekspertu domām ir nenovērtēti tālmetienu izpildītāji, jo tas metiens no distances nav viņu galvenais uzbrukuma arsenāla raksturojošais aspekts.

Tā piemēram, šogad konkursā redzēsim Lauri Markanenu (“Jazz”) un Džūliusu Rendlu (“Knicks”).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA (@nba)

Slam Dunk – saldais ēdiens pirmais saldā ēdiena

Katru gadu, runājot par bumbas triecienu grozā no augšas paraugdemonstrējumiem, tiek uzdots jautājums – ar ko mūs atlētiski NBA spēlētāji spēs pārsteigt šogad? Ja vispār spēs…

Dalībnieku sastāvs ir plašākai daļai publikas nezināms.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dna Hoops (@dna.hoops)

Neaizmirstamus mirkļus basketbola cienītājiem ir sagadājuši vairāki “Slam Dunk” konkursi, kā piemēram, Ārona Gordona un Zeka Lavīne pretstāve 2016. gadā.

Kā arī Gordona – Derika Džounsa juniora duelis 2020. gada zvaigžņu spēlē.

Ķirsītis uz tortes – vai Lebrons turpinās dominēt?

Pēdējos gados ierasts, ka komandas izvēlas divi komandas kapteiņi tiešraidē ESPN televīzijā. Sesto gadu pēc kārtas viens no kapteiņiem būs Lebrons Džeimss (Losandželosas “Lakers”) un pēc nelielas pauzes Gianis Adetokunbo (Milvokī “Bucks”).

Sastāvus nosaka šāda balsojumu proporcija: 50% fanu balsis (arī sākumsastāva spēlētājus iebalso), 25% ir no NBA spēlētājiem un tikpat no mediju pārstāvjiem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA (@nba)

Lebronam būs tiesības izvēlēties pirmajam, tā kā viņš ieguva visvairāk fanu balsu. Kuru viņš izvēlēsies kā pirmo? Pašas norisināsies naktī uz pirmdienu.