• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
“Liepāja” un “VEF Rīga” noskaidros Užavas kausa čempionu

“Liepāja” un “VEF Rīga” noskaidros Užavas kausa čempionu

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas kulminācija ir klāt! Tajā par čempionu trofeju spēkosies BK “Liepāja” un “VEF Rīga” basketbolisti. Mača norises vieta – Liepājas Olimpiskais centrs un tā sākums paredzēts 17:00. Bet ko varam sagaidīt no šīs spēles?

Latvijas Basketbola savienība (LBS) ņēmusi piemēru no dažādu Eiropas līgu pieredzes, 2020. gadā pēc vairāk nekā 20 gadu ilgas pauzes atjaunojot (sezonu gan nepabeidza pandēmijas dēļ) arī kausa izcīņu. Pirma pilnajā sezonā tajā triumfēja “VEF Rīga”.

Arī šogad rīdzinieki ir spējuši iekļūt finālā, kur mazliet negaidīti spējusi tikt arī Liepājas komanda. Tā turnīru sāka vienā no agrīnajām stadijām, spēkojoties ar pēc spēka otrās līgas klubu “Nīca/BLi”, kas gan nopietnu pretestību tā arī nespēja izrādīt – divu spēļu summā abos mačos uzvarēts ar 96:72 un 115:56.

Ceturtdaļfinālā “Liepājai” atkal pretī stājās otrās līgas komanda un pirmajā mačā piedzīvota neliela izbīle – zaudējums izbraukumā “Kandava/Anzāģe” ar 77:82, taču atbildes mačā drošs triumfs ar 86:71. Šajā spēlē lielisks bija Renārs Birkāns, kurš izcēlās ar 19 punktiem un astoņām rezultatīvajām piespēlēm partneriem.

Pusfinālā pretī stājās “Valmiera Glass/Vidzemes Augstkola” komanda. Spēles bija sīvas, taču liepājnieki allaž spēja novest tās līdz sev labvēlīgam rezultātam – 77:69 un 81:78 viesos. Par pusfināla galveno varoni Liepājas kluba rindās noteikti var saukt Ričardu Danielu Vanagu, kurš izcēlās attiecīgi ar 19 un 15 punktiem un piecām bumbām zem groziem katrā no mačiem. 

Vanags ir arī turnīra līdz šim otrais rezultatīvākais spēlētājs. Lai būtu pirmajā vietā, viņām šajā mačā jāizceļas ar 21 punktu. Varbūt šis ir īstais brīdis atkal uzspīdēt?

Jāuzteic noteikti Liepājas pilsētas komandas uzbrukums. Šī turnīra ietvaros vidēji mačā gūti 87,8 punkti. Te gan jāatzīmē, ka divas kārtas bijusi darīšanas ar līgu zemāk klubiem. 

Tikmēr Rīgas klubs sacensībās iesaistās vien no pusfināla stadijas, praksē varot izcīnīt kausu piedaloties tikai trīs mačos. Skaidrs, ka Rīgas kluba pārstāvji būs droša favorīta lomā, taču “Liepāja” ir pierādījusi, ka spēj uzvarēt arī grandus.

Te atmiņā jāatsauc Latvijas – Igaunijas līgas sezonas starts, kurā dažu dienu intervālā “Liepāja” šokēja kā vefiņu (98:93) tā Tallinas “Kalev/Cramo” (94:90). Kas interesanti, “VEF Rīga” pērnā gada izskaņā paņēma revanšu, taču uzvarot arī ar piecu punktu starpību (81:76). Tātad – pagaidām sezonā līdzsvars. Kurš uzvar šo maču, (pagaidām) paņem visu!

“VEF Rīga” tikai nesen pārtrūka LAT – EST apvienotajā līgā 16 secīgo uzvaru sērija, zaudējot gan “Viimsi” (65:72), gan “Prometey” vienībām (73:92). Arī liepājniekiem ir divu zaudējumu periods, atzīstot gan “Ogres” (68:99) un “Ventspils” (55:102). Vienai komandai tas noteikts pārtrūks. Un piedevām tik saldā manierē, paceļot virs galvas Latvijas basketbola Užavas kausu!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VEF RĪGA (@vefriga)

Mača sākums 17:00 un to translēs Latvijas Televīzijas 7. kanāls. Un seko mums arī tviterī – Tonybet Twitter