• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Latviešu basketbolists Jānis Timma savu karjeru turpinās Puertoriko

Latviešu basketbolists Jānis Timma savu karjeru turpinās Puertoriko

Jau ilgu laiku Latvijas basketbola virtuvē tiek runāts par Jāni Timmu, jo nebija īstas skaidrības, kurā klubā un vai vispār basketbolists turpinās savu profesionālo karjeru. Pēdējos gados, Timma pārstāvējis tādus klubus kā Maskavas apgabala “Khimki”, “Lakeland Magic”, “Olympiacos”, kā arī citas spēcīgas Eiropas basketbola vienības. Nu, pāris dienas pēc 2023. gada sagaidīšanas, basketbolists saviem faniem paziņojis ilgi gaidītos jaunumus. Latviešu basketbolists Jānis Timma pievienojies Puertoriko basketbola komandai “Grises de Humacao”. 

Vēl būs jānogaida kāds laiciņš, lai redzētu Timmu basketbola laukumā – Puertoriko čempionāts, kurā Timma turpinās savu karjeru, tiek aizvadīts no agra pavasara līdz vasaras otrajai pusei. Nav noslēpums, ka daudzi Latvijas basketbola līdzjutēji ar zināmu skepsi skatās uz šo lēmumu, jo vārdu salikumu “basketbols” un “Puertoriko” negadās bieži dzirdēt. It īpaši, ja runa ir par profesionālo basketbolu.

Karību jūras klimats un ģimenes mājvieta

Jānis Timma ar savu ģimeni un sievu Annu Sedakovu pēdējos gadus dzīvo Miami – Karību klimats, lielisks ēdiens, iecienīta tūristu vieta, kā arī lielākā daļa dzīvojošo ir amerikāņu un spāņu izcelsmes. To pašu var teikt arī par Puertoriko, kur Timma turpinās savu profesionālo basketbolista karjeru, tāpēc šāda čempionāta izvēle nav tik liels pārsteigums, kā iesākumā varētu šķist.

Vilinoši līgumi un dāsni sponsori

Vairāki Puertoriko čempionāta pārstāvētie basketbola klubi pieder turīgākajiem un zināmākajiem sabiedrības pārstāvjiem. Bagātnieku un sabiedrībā zināmu cilvēku klātbūtne sniedz iespēju basketbolistiem maksāt krietni lielākas un dāsnākas algas, kā arī citus bonusus. Neskaitot kluba piedāvātos finansiālos līdzekļus, arī dažādi sponsori neoficiāli piedalās līgumu parakstīšanā. Kā dāžadi avoti ziņo, visbiežāk, blakus basketbolistu līgumiem, uz atsevišķas lapiņas tiek norādīta arī naudas summa, kuru privāts sponsors ir gatavs “piemest” klāt pie līgumā norādītās sportista algas. 

Klubu īpašnieki, lai pārliecinātu spēlētājus izvēlēties tieši viņu klubus, basketbolistiem piedāvā ne tikai privātos trenerus un fizioterapeitus, bet arī ekskluzīvas automašīnas, ar kurām pārvietoties ikdienā, kā arī citus labumus. 

Ieteikme uz sagatavošanos Pasaules kausam

Puertoriko čempionāta finālsērija noslēdzas augusta pirmajā nedēļā, tāpēc basketbolistiem, kuri iekļauti savas valsts izlases sastāvā, sagatavošanās posms Pasaules kausam ir ļoti īss. Ja runājam par Timmu, tad nav vēl īstas skaidrības, vai Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki vēlas iekļaut un redz izlases sastāvā Jāni Timmu. It īpaši tagad, zinot, kāds līmenis un komandu kvalitāte ir Puertoriko čempionātā.