• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Izdzīvošanas spēle pret FIBA mačos vēl neuzveikto Franciju

Izdzīvošanas spēle pret FIBA mačos vēl neuzveikto Franciju

Svētdienas pēcpusdienā (pulksten 16:30 pēc Latvijas laika) svarīgu spēli FIBA Pasaules kausa izcīņā aizvadīs Latvijas vīriešu basketbola izlase, kurai priekšā tikšanās ar spēcīgo Francijas valstsvienību. Šī būs cīņa par otro vietu H grupā.

welcome-offer

Pirmie mači – atšķirīgi pretinieki, atšķirīgi rezultāti

Latvija debiju FIBA Pasaules kausā piedzīvoja ar pārliecinošu uzvaru pret Libānu ar 109:70, kamēr Francija cīnījās ar Kanādu un pārliecinoši zaudēja ar 65:95. Šāds rezultāts nāk kā pārsteigums, ņemot vērā, ka pirms turnīra prognozēs Francija kopā ar Kanādu kopā atradās uzreiz aiz ASV kā reālākās zelta medaļu pretendentes.

Jāizceļ arī fakts, ka mūsējie spridzināja no tālmetienu līnijas, realizējot 18 no 35 trejačiem, kamēr franči savā spēlē trāpīja tikai sešus no 28 mēģinājumiem. Vēl viens faktors latviešu drošai uzvarai un franču lielajam zaudējumam ir pieļauto kļūdu skaits. Mūsējie pirmajā spēlē pieļāva vien piecas, kamēr franči savējā 17.

Līderi

Latvijai pirmo spēli lieliski aizvadīja komandas kapteinis Dairis Bertāns, gūstot 20 punktus (6/7 trīspunktu metienos). Produktīvs sniegums arī Rolandam Šmitam, kuram 17 punkti un astoņas atlēķušās bumbas. Tāpat noteikti vairāk tiks gaidīts no Daira jaunākā brāļa Dāvja, kuram pret Libānu vien 10 punkti. Pilnu Latvijas izlases sastāvu var aplūkot šeit.

Tiesa, šodien Šmitam noteikti klāsies daudz grūtāk, ņemot vērā atlētisko Francijas izlases sastāvu. Tajā ir četri NBA pārstāvji, tostarp vairākkārtējs šīs līgas labākais aizsardzības spēlētājs Rudijs Gobers, kā arī seši Eirolīgas klubu spēlētāji. Pilnu Francijas izlases sastāvu var aplūkot šeit.

Iepriekšējā spēlē pret Kanādu potenciālā uzbrukuma līdera statusu apliecināja Evans Furnjē, kurš izcēlās ar 21 punktu. Nākamie rezultatīvākie bija Nando de Kolo un Matias Lesorts ar 12 punktiem. 

Favorīti

Skaidrs, ka tāds klupiens pret Kanādu var notikt arī tādām vienībām kā Francija, kura pēdējos gados allaž ir starp favorītēm jebkurā no lielajiem forumiem. Par to liecina arī fakti – pēdējos trīs lielajos turnīros franči allaž tikuši medaļās: izcīnīts sudrabs pēdējā Eiropas čempionātā, tāpat otrā vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs un bronza FIBA Pasaules kausā Ķīnā 2019. gadā. Kopējā statistiska ir vēl iespaidīgāka – no pēdējiem septiņiem lielajiem turnīriem sešos ir iegūtas medaļas.

Latvija, protams, ir cita kaluma komanda. Piedalīšanās šī gada Pasaules kausa finālturnīrā ir tās atgriešanās uz lielās skatuves pirmo reizi kopš 2017. gada Eiropas čempionāta, kur mūsējie palika piektajā vietā. Uzdevums – uzvarēt Franciju – būs ļoti sarežģīti paveicams. Pirmkārt, atšķirīgo sastāva komplektācijas iespēju dē (Latvijai nav ierindā trīs pamatsastāva spēlētāji – Strēlnieks, Lomažs un Porziņģis)ļ. Otrkārt, franči noteikti gribēs pamosties pēc atklāšanas spēlē gūtās sakāves, kas tāda kalibra komandai ir nepieklājīgs.

H grupa tiek uzskatīta kā viena no divām, tā sauktajām, “Nāves” grupām. Tomēr jāatceras viena lieta – vienā spēlē notikt var jebkas. Daudzuprāt, būtu naivi cerēt, ka Latvija atkal spēs trāpīt vismaz pusi no saviem izpildītajiem tālmetieniem kā tas notika grupas pirmajā mačā. Tāpat eksperti norāda, ka Francija diez vai nospēlēs divus tik vājus mačus pēc kārtas, kāds tas bija ar Kanādu.

Tomēr šeit ļaunu joku var nospēlēt spēles likme – iekļūšana top 16 jeb otrajā grupu turnīrā. Lai vai kā, Latviju noteikti uz priekšu dzīs arī kuplā skaitā sabraukušie fani. Tiem, kuri palikuši mājās, spēli būs iespējams vērot tiešraidē TV3 kanālā 16:30!

Spēļu kalendārs:

Latvija – Libāna 109:70

Latvija – Francija (27.08. pulksten 16:30)

Latvija – Kanāda (29.08. pulksten 16:30)

Nākamajā kārtā, kas ir vēl viens grupu turnīrs četras grupas pa četrām vienībām katrā, iekļūst divas labākās vienības, kamēr zaudētājiem jācīnās būs gandarījuma turnīrā par 17. – 32. vietu. Tas gan ir svarīgs, skatoties no olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru perspektīvas.

Pilnu visu grupu sadalījumu var aplūkot šeit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tonybet Fan (@tonybet_fan)

welcome-offer