• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Eirolīga ir klāt – ceļvedis jaunajai sezonai

Eirolīga ir klāt – ceļvedis jaunajai sezonai

Oktobris ir laiks, kad pie skatītājiem atgriežas spēcīgākais Eiropas klubu turnīrs ULEB Eirolīga. Kā vienīgais Latvijas pārstāvis šajā līmenī palicis Rolands Šmits, kuru darbībā būs iespējams redzēt vien pāris simtu kilometru attālumā no Rīgas. 

Tāpat vairāki Eiropas grandi ir piedzīvojuši ievērojamas sastāva pārmaiņas. Bet kuri uzskatāmi par favorītiem, un kādas ir ULEB ieviestās inovācijas arī izspēles formāta noteikumos – par to turpinājumā.

welcome-offer

Šmits palicis vienīgais

Ja vēl pirms kāda laika Latvija varēja lepoties ar vairākiem Eirolīgas klubos spēlējošiem spēlētājiem, tad šobrīd situācija ir palikusi faniem neiepriecinoša. Vienīgais ikdienā spēcīgāko klubu turnīru Eiropā pārstāvēs Šmits, kurš aizvada otro sezonu Kauņas “Žalgiris” rindās. Pērn viņš devās laukumā visos 34 Eirolīgas mačos, aizvadot vidēji 23,8 minūtes un izceļoties ar 10,3 gūtiem punktiem un 4,8 atlēkušajām bumbām.

Iepriekš četras sezonas viņš pavadīja leģendārajā “Barcelona” un loģiski, ka aizvadītā bija viņam individuāli labākā no visām līdz šim pieredzētajām. Eksperti prognozē, ka viņa loma nemainīsies un saglabāsies kā minimums iepriekšējās sezonas līmenī. Ar potenciālu izcīnīt vēl lielāku lomu uzbrukumā. Pirmajā aizvadītajā mačā tas jau apstiprinājās – gūti tieši 10 punkti.

Noteikti jāpiemin, ka par Boloņas “Virtus” galveno treneri iecelts arī Latvijas nacionālās basketbola izlases stūrmanis Luka Banki. Daudzi, protams, var Luku saukt par savējo, tomēr Latvijas pase viņam aizvien nav. Bet atzīmēšanas vērts ir fakts, ka viņš atgriezies uz Eirolīgas skatuves, atgādinot par sevi basketbola pasaulei kopā ar Latviju!

Jaunu favorītu dzimšana starpsezonā?

Viena no skaļākajām pārejām vasarā bija divkārtējā čempiona trenera Ergima Atamana aiziešana no Stambulas “Anadolu Efes” un stāšanās Atēnu “Panathinaikos” vadībā. Uzreiz notika arī ievērojama “iepirkšanās”, skaļākai no tām esot Kostas Slukasa pāreja no nesamierinājamajiem pretiniekiem Pireju “Olympiacos”. 

Otro fani to nesapratīs nekad, taču aizsarga kontā par sezonu ieripos 2,8 miljoni USD ar bonusiem, ja tos nopelnīs. Tas dod otro vietu Eirolīgas apmaksātāko spēlētāju sarakstā šosezon!

Piesaitīts no NBA tika arī Juančo Hernangomess, kā arī Kostas Adetokunbo (viņa gadījumā vairāk vārds, nevis spēle laukumā piesaista fanus), Dmitris Moraitis, Luka Vildoza un citi. Par skaļu pārēju noteikti var arī saukt Nikolā Mirotiča pievienošanos Milānas “Olimpia” un Fakundo Kampaco atgriešanos Madrides “Real” rindās. Visu komandu sastāvus jaunajai sezonai var aplūkot šeit.

Runājot par sportiskajiem favorītiem, tad vislielākās izredzes triumfēt šajā Eirolīgas sezonā tiek atvēlētās esošajiem čempioniem “Real”. Aiz viņiem seko “Monaco” basketbolisti, bet tad abu Stambulas grandi – “Fenerbahce” un “Anadolu Efes” un “Barcelona” ar “Panathinaikos”. Savukārt Šmita “Žalgiris” vienībai pagaidām netiek prognozēta iekļūšana izslēgšanas spēlēs. Kuras, starp citu, ir mainījušas formātu!

Jaunā izspēles kārtība

Arī šosezon komandu skaits palicis nemainīgs un tās būs 18. Tikai lielākam skaitam no tām šoreiz būs iespējas turpināt cīņu par kausu arī pēc regulārās sezonas. Iepriekš pierasts pie klasiskā “play-off” fomāta, kur tālāk tiek astoņas labākās komandas, kur četros pāros izspēlē ¼ fināla sēriju labākais līdz trīs uzvarām, tādējādi iekļūstot “Final 4”. Tajā pusfināls / fināls viena spēle un uzvarētājs noskaidrots!

Tagad paredzēts, ka pirmās sešas vietas kopvērtējumā pēc regulārās sezonas turnīra automātiski tiek ¼ finālā, kamēr atlikušās četras (7. – 10. vieta) “play – in” formātā noskaidros atlikušās divas “play – off” dalībnieces. 

Modelis paņemts 1 vs 1 no NBA. Vispirms 7. un 8. vieta aizvada savstarpējo maču un tās uzvarētājs soļo uz “play-off”. Zaudētājs savukārt cīnās ar 9. un 10. vietas spēles uzvarētāju un šajā duelī atlasās noslēdzošā komanda, kas turpinās cīņu par kausu. Un tālāk visam ieejot savās ierastajās sliedēs.

welcome-offer