• Instagram
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tiktok
Apvienotās līgas sezona aizvadīta. Ko iespēja “Liepāja”?

Apvienotās līgas sezona aizvadīta. Ko iespēja “Liepāja”?

Marta mēnesis iet uz beigām, kas nozīmē to, ka aktīvā basketbola sezona Latvijā arī tuvojas tās noslēgumam. Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā sākušās “play-off” cīņas, bet Latvijas Basketbola līgas (LBL) izšķirošie mači tiks uzsākti aprīļa sākumā.

“Tonybet.lv” kā BK “Liepāja” atbalstītājs piedāvā lasītājiem ik mēneša apskatu par komandas sekmem un ieskicēja turpmākos sezonas scenārijus LBL.

welcome-offer

Tā kā liepājniekiem apvienotās līgas sezona ir galā, jo tā nespēja kvalificēties labāko astotniekam, šajā materiālā atskatīsimies uz iespēto šajā turnīrā. “Liepāja” regulārā čempionāta noslēgumā ierindojās 10. vietā 16 komandu konkurencē, no kārotās vietas izslēgšanas spēlēs atpaliekot par trīs uzvaru tiesu.

Tas norāda – visas sezonas gaitā “play-off” sapnis bija dzīvs. Lai arī 2022./23. gada sezonas spēļu kalendārs komandai ievadā piespēlēja divus šīs līgas grandu Tallinas “Kalev/Cramo” un “VEF Rīga” izskatā, tā iesākās ļoti vareni ar divām uzvarām – 94:90 un 98:93. 

Arī pirmā apļa cīņa ar spēcīgo Ukrainas komandu “Prometey” tika aizvadīta godam, piekāpjoties vien pagarinājumā. Sākums bija spožs, pirmajās septiņās spēlēs iekrājot trīs uzvaras un turoties “play-off” zonā. 

Tam gan sekoja ieilgusi neveiksmju sērija. Iemesli bija dažādi – savainojumi, neveiksmīgas spēles beigas, veiksmes un pieredze trūkums, taču komanda ne mirkli nenolaida rokas, cīnoties pēc labākās sirdsapziņas katrā spēlē.

Mērķis – “play-off” – visas sezonas gaitā bijis spēlētāju galvās un reāli sasniedzams arī praksē. Vēl dažas spēles pirms regulārās sezonas noslēguma viss bija pašu rokās, taču diemžēl nācās piekāpties komandām ar daudz lielākiem budžetiem un pieredzējušākiem spēlētājiem. 

Liepājas pilsētas kluba galvenais mērķis bija sekojošs – sekmēt jauno spēlētāju attīstību, kurai jāiet roku rokā ar sportiskajiem panākumiem. Apvienotajā līgā līdz galam veiksmīga rezultāta sasniegšanai pietrūka pavisam maz, bet LBL viss vēl priekšā.

Viens no spilgtākajiem brīžiem sezonā, neskaitot tās ievadā izcīnītās divas lielās uzvaras, noteikti bija divu “Liepājas” kluba spēlētāju Renāra Birkāna un Ričarda Daniela Vanaga izsaukšanas uz nacionālo izlases darbu. Lai arī oficiālā spēlē laukumā neviens no viņiem nedevās, tā bija lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi kvalificētā trenera Luka Banki vadībā un “apostīt” valsts galvenās basketbola komandas darba gaisotni.

Tāpat Banki redzeslokā bija arī Kārlis Šiliņš, bet vienīgajā reizē, kad viņš tika nosaukts paplašinātajā kandidātu sarakstā, viņam savu lietderību pat treniņos traucēja apliecināt trauma. Starp citu, tieši Šiliņš uzskatāms par vienu no vadošajiem “Liepājas” spēlētājiem, ja ielūkojamies statistiskas ailēs. 

Viņš bija gan komandas labākais punktu guvējs (18 punkti, līgā 4. vietā) bloķētājs (1,2, līgā otrais), cīņā par atlēkušajām bumbām (8,7, līgā top 5) un efektivitātes rādītājā (25,4). Citos galvenajos rādītājos labākais bija Birkāns – rezultatīvajās piespēlēs (7,1, kas ir otrā vieta līgā) un pārķertajās bumbās (1,4).

Noteikti jāizceļ arī Vanaga sniegums, kurš sezonu noslēdza ar vidēji gūtiem 13,5 punktiem, aizvadot arī vairākas spilgtas spēles īpaši martā.

Lai arī Latvijas – Igaunijas līgā “Liepājai” sacensības noslēgušās, komandai ir visas iespējas reabilitēties vietējā mērogā. Daļēji tas izdevies jau Užavas basketbola kausa izcīņā, kur izdevās iekļūt finālā! Pārpildītā Liepājas Olimpiskajā centrā aizraujošā fināla spēlē nācā atzīt “VEF Rīga” pārākumu, pretiniekiem ļaujot justies droši par uzvaru tikai pāris minūtes pirms spēles beigām.

Kausa sudraba medaļa – lielisks sasniegums klubam! Tikmēr par LBL “play-off” šobrīd ir zināms tas, ka “VEF Rīga” un “Ventspils” ir iekļuvušas pusfinālā, kamēr ceturtdaļfināla pāri būs attiecīgi “Ogre” pret “Valmiera Glass/ViA” un “Liepāja” pret “Latvijas Universitāti”.

Sākuma datumi ir divi – vai nu 5. vai 11. aprīlis, kas atkarīgs no tā, vai “Ogre” iekļūs apvienotās līgas “Final 4”.

Lai nu kā, pēc gūtās pieredzes Latvijas – Igaunijas līgā un iespējas samērot spēkus ar pieredzējušiem pretspēlētājiem, kā arī veiksmīgais starts Užavas kausa izcīnā, liepājniekiem devis pamatotas cerības par to, ka pacīnīties par LBL medaļām nav utopisks, bet gan reāli sasniedzams mērķis.

Šobrīd komandai ir dots laiks nelielai atelpai, kā arī sagatavoties saviem nākamajiem pretiniekiem LU. Sērija norisināsies līdz kādas komandas trīs uzvarām. Basketbola pavasara saldais ēdiens ir ļoti tuvu!

welcome-offer